Czy pożyczka gotówkowa pod kupno samochodu to dobry pomysł?

Finanse

Chcesz zakupić samochód, ale nie masz wystarczającej sumy? Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wzięcie pożyczki. Czy w takim przypadku pożyczka gotówkowa będzie dobrym rozwiązaniem?

To, jaka pożyczka będzie dla nas najbardziej dogodna, zależne jest od szeregu czynników. Na wysokość pożyczki wpływa przy tym nasza zdolność kredytowa, która określana jest na podstawie naszych dochodów i wydatków. Dlatego jeżeli zależy nam na zakupieniu nowego auta prosto z salonu, musimy też posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Gdy z kolei chcemy kupić starsze auto używane kosztujące kilkanaście tysięcy złotych, nie musimy już spełniać tak wygórowanych wymagań – możemy otrzymać nawet pożyczkę na dowód.

Pożyczka gotówkowa w banku – czy to się opłaca?

Zwykle wtedy, gdy chcemy kupić auto droższe, najlepszym rozwiązaniem jest pożyczka bezpośrednio w salonie dealerskim albo kredyt samochodowy w banku. Gdy jednak nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy, wtedy korzystniejsza wydaje się pożyczka gotówkowa, która nie wymaga też wykupienia pakietu ubezpieczeń na auto.

Jednak nie zawsze taka oferta jest tą najbardziej korzystną. Warto wskazać, że pożyczki gotówkowe są droższe od kredytów samochodowych, co powoduje, że oddajemy wtedy bankowi znacznie więcej. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy decydować się właśnie na kredyt samochodowy, ponieważ mamy też inne oferty.

Co zamiast kredytu samochodowego?

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczek pozabankowych, które obecnie możemy dostać też na dogodnych warunkach i w kosztach podobnych do tych w banku. Gdy potrzebujemy większej sumy, sprawdźmy pożyczki ratalne pozabankowe, także możemy wybrać serwisy pożyczek społecznościowych, na przykład Kokos.pl, które stanowią interesującą alternatywę.

W serwisie Kokos.pl wystawiamy tak zwane aukcje pożyczkowe, na których samodzielnie ustalamy swoje warunki, w tym oprocentowanie. Możemy pożyczyć nawet wyższe sumy bez skomplikowanych formalności. Warto więc przetestować te opcję, ponieważ razem z nią spełnienie marzenia o własnym aucie może być jeszcze prostsze!

Lost Password