Czym charakteryzuje się najlepszy fundusz inwestycyjny?

Finanse

Fundusze inwestycyjne są popularną metodą pomnażania pieniędzy. Do w wyboru mamy szeroką gamę różnych funduszy, które charakteryzują się zróżnicowanym poziomem ryzyku oraz prognozowanych zysków. Jak wybrać najlepszy fundusz inwestycyjny dla siebie, aby zarobić na nim jak najwięcej bez niebezpieczeństwa?

Zasadniczo nie ma złotej reguły na gwarantowane zyski, ponieważ każdy fundusz inwestycyjny jest inny. Na polskim rynku znajdziemy kilkaset różnych funduszy inwestycyjnych. Nie sposób sprawdzić dokładnie każdy z nich. Wobec tego pojawia się problem – jak selekcjonować najlepsze fundusze inwestycyjne, które będą mogły spełnić nasze oczekiwanie? Najważniejsze to wiedza, na podstawie której będziemy mogli samodzielnie przeanalizować, czy dany fundusz spełni nasze oczekiwania.

Fundusze otwarte FIO i fundusze zamknięte FIZ

Powierzając pieniądze funduszowi, przekazujemy je o dalszej inwestycji, na przykład na giełdach polskich i zagranicznych. Do wyboru mamy fundusze otwarte, czyli FIO, które mają nieokreślony czas trwania inwestycji, a także zamknięte, czyli FIZ, w przypadku których czas trwania jest określony. Gdy chcemy inwestować długoterminowo, skupmy się przede wszystkim na FIO.

FIO dzielą się na trzy rodzaje – fundusze agresywne, które mogą przynieść największy zysk, ale są bardzo ryzykowne, fundusze pasywne, które są bezpieczniejsze, ale dają mniejsze zyski, a także fundusze mieszane, które są ich połączeniem.

Warto zaufać ekspertom

Gdy nie wiesz, jakie najlepsze fundusze inwestycyjne będą najlepszym rozwiązaniem dla ciebie, warto skonsultować się z ekspertami, którzy będą mogli przedstawić różne propozycje i na ich podstawie będziemy mogli podjąć decyzję. Będą mogli doradzić również, kiedy najbardziej opłaca się wejść w fundusz, aby zarobić na takiej inwestycji najwięcej.

Oczywiście, nie zapominajmy również o tym, żeby zapoznać się bliżej z umową oraz regulaminami, a także poszukać informacji w internecie. W ten sposób będziemy mogli dowiedzieć się, co na temat danych funduszy sądzą ich uczestnicy.

Lost Password