Brak zdolności kredytowej – czy uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Finanse

Zagraniczne wakacje, duże wydatki na imprezę rodzinną czy zakup nowego auta? Każdy z nas marzy o spełnianiu swoich marzeń i potrzeb. Nie każdego jednak stać na spore wydatki, które naruszą domowy budżet. Wielu z nas zastanawia się zatem nad wzięciem pożyczki gotówkowej w swoim banku lub z firmy pożyczkowej.

Czy warto zdecydować się na pożyczkę?

Jednym z lepszych sposobów na odzyskanie płynności finansowej jest pożyczka konsolidacyjna. Kilka rat kredytowych może spowodować tak duże obciążenie budżetu domowego, że ich terminowe spłacanie może okazać się niemożliwe. Wiele osób preferuje wzięcie pożyczki z banku lub firmy pożyczkowej niż poprosić o pieniądze znajomych, lub rodzinę. Większość firm przed udzieleniem pożyczki dokładnie weryfikuje przyszłych klientów. Rozwiązanie to pozwala uniknąć udzielenia kredytu osobom, które nie będą w stanie go terminowo spłacać. Okazuje się, że istnieją jednak firmy, które zgadzają się na udzielenie pożyczki osobom bez zdolności kredytowej. Jest to pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług takich firm, warto uważniej się im przyjrzeć.

Alternatywa dla banku

Wzięcie pożyczki z banku niejednokrotnie okazuje się dość trudne i czasochłonne. Powodem takiej sytuacji jest to, że instytucja banku musi dokładnie sprawdzić zdolność kredytową klienta i jego dane. Duża część potencjalnych klientów jest od razu skreślana przez bank. Opisana sytuacja na rynku bankowym spowodowała pojawienie się na rynku firm pozabankowych oferujących pożyczki. Instytucje te działają na innych zasadach niż banki, mogą zatem udzielać pożyczki różnym rodzajom klientów. Firmy te przez wystąpienie dużej konkurencji zmniejszyły niezbędne formalności i zrezygnowały np. ze sprawdzania klientów w bazach dłużników.

Zasady firm pożyczkowych

Udzielenie pożyczki osobie, która nie ma zdolności kredytowej to dość spore ryzyko dla firmy. Pożyczkodawcy decydują się więc na zwiększenie oprocentowania pożyczki. Warto jednak pamiętać, że pożyczka udzielana jest na krótki czas i kwoty nie są bardzo wysokie. Powoduje to, że ostateczny koszt nie jest dużo wyższy niż w tradycyjnym banku. W przypadku potrzeby szybkiego zasilenia budżetu domowego warto rozważyć tę opcję.

Kto może wziąć pożyczkę?

Każda z firm oferujących pożyczki może ustalić własne zasady ich przyznawania. Większość firm wymaga polskiego obywatelstwa oraz posiadania dowodu osobistego. Niezbędne minimum do uzyskania pożyczki to ukończone 18 lat. Cała procedura przebiega online. Wystarczy wybrać kwotę i czas spłaty, wypełnić wniosek i poczekać na weryfikację. Decyzja może pojawić się już po 15 minutach. W większości firm nie ma dodatkowej weryfikacji w postaci sprawdzenia zatrudnienia i historii kredytowej.

Lost Password