Jakie formalności trzeba spełnić, by dostać kredyt na sprzęt AGD?

Finanse

Sprzęty AGD, zwłaszcza te najwyższej klasy, nie są wcale urządzeniami tanimi. Wydatek ten najbardziej jest odczuwalny, kiedy do nowej nieruchomości trzeba zakupić kilka sprzętów w tym samym czasie. Jednak nawet zakup jednego sprzętu AGD może obciążyć domowy budżet, jeśli wydatek ten jest niespodziewany i nie był wcześniej zaplanowany. Dlatego też tak ceniony przez klientów jest kredyt na sprzęt AGD.

Co wybrać – kredyt na sprzęt AGD czy zakup na raty

Do sfinansowania zakupu sprzętu AGD można wykorzystać kredyt na sprzęt AGD, a także oferowane w sklepach, raty. Niejednokrotnie tego typu sprzedaż ratalna szumnie reklamowana jest jako raty 0%. Jednak nie zawsze głośne hasła reklamowe mają całkowite przełożenie na rzeczywistość. Najczęściej klient otrzymuje sprzedaż ratalną bez opłat w postaci oprocentowania, jednak zysk banku zostaje ukryty w dodatkowych kosztach. Dowiadujemy się o nich dopiero na samym końcu zawieranej transakcji, czy też po dokładnym przeliczeniu rat. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem, popieranym również przez ekonomistów, jest wybór kredytu na AGD.

Dokumenty niezbędne do wzięcia kredytu na sprzęt AGD

Wbrew pozorom wzięcie kredytu na AGD jest mało zawiłe i nie wymaga dopełniania wielu skomplikowanych formalności. Obecnie dzięki sprawnemu funkcjonowaniu Biura Informacji Kredytowej i dostępowi do Krajowego Rejestru Dłużników, banki mają szczególnie łatwe zadanie przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Z tego powodu, również przy ubieganiu się o kredyt na sprzęt AGD, wystarczy złożyć wniosek i wylegitymować się za pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Oczywiście wszystko jest ściśle i indywidualnie uzależnione od wymagań konkretnego banku, jednak coraz częściej odchodzi się od potrzeby przedstawiania zaświadczenia o dochodach czy innych tego typu dokumentów.

W banku, telefonicznie czy online?

Jeśli decydujemy się na kredyt na AGD to powinniśmy pojawić się w placówce banku. Jednak inną opcją jest także zakup sprzętu AGD ze środków pozyskanych przy pomocy kredytu gotówkowego. W takim wypadku najczęściej wizyta w banku nie jest konieczna a całość formalności można załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu.

Materiał opracowany w współpracy z platformą kredytową Bancovo.

Lost Password