Finansowanie zakupu auta – na co się zdecydować?

Finanse

Zakup nowego auta to spory wydatek, dlatego wielu kupujących decyduje się na kredyt czy leasing. Jak wybrać najkorzystniejsza ofertę?

Ilość ofert finansowania potrafi przysporzyć prawdziwego bólu głowy. Reklamy banków kuszą sloganami, które sugerują, że właśnie ich kredyt czy leasing jest najlepszym wyborem. Kupując nowe auto warto sprawdzić, czy marka nie posiada własnych opcji finansowania. Zdarza się bowiem, że tego typu oferty są najkorzystniejsze z punktu widzenia klienta.

Jednym z popularniejszych sposobów finansowania wśród przedsiębiorców jest leasing. Głównie ze względu na spore korzyści dla leasingobiorcy – stosunkowo nieduże wymagania co do początkowego wkładu, możliwość rozliczenia podatku VAT oraz tzw. tarczę podatkową, która optymalizuje obciążenia podatkowe.

Leasing jako jedną z opcji finansowych posiada m.in. marka Nissan i RCI Leasing Polska Sp. z o.o.. Przejrzystość oferty to jeden z głównych jej atutów. Klient nie jest zobligowany do opłaty wstępnej i może ona wynosić 0%, natomiast leasing może trwać od 24 do 60 miesięcy, a jego raty są rozkładane po równo. Leasing dostępny jest dla całej gamy nowych aut – osobowych i dostawczych.

Inną dostępną forma finansowania jest kredyt. To co go charakteryzuje, to przede wszystkim:

  • równe raty przez cały okres kredytowania, który może trwać do 8 lat
  • stała stopa procentowa
  • minimalny wkład własny 0%
  • kredytowana opłata przygotowawcza oraz ubezpieczenie kredytobiorcy
  • możliwość kredytowania dodatkowych elementów, takich jak ubezpieczenie komunikacyjne czy GAP (ubezpieczenie utraty wartości samochodu)

Więcej na temat sposobów finansowania od Nissana i banku RCI znaleźć można na stronie https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/.  Charakterystyczne dla proponowanych ofert jest minimum zabezpieczeń i minimum formalności – procedura zawarcia umowy jest uproszczona i krótka, a wszystkie formalności i koszty związane z rejestracją pojazdu stoją po stronie leasingodawcy.

Bez względu czy jesteśmy klientem indywidualnym czy przedsiębiorcą, którego interesuje zakup nowego auta marki Nissan, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę ofertę RCI. Czasami najprostsze wybory są tymi najlepszymi.

Lost Password