Top 5 rad, jak prowadzić sklep z odzieżą, by osiągnąć sukces

Biznes

Prowadzenie swojego biznesu nie jest łatwe, a prowadzenie swojego sklepu z odzieżą jest jeszcze trudniejsze, wszak konkurencja jest duża. Zatem, jak utrzymać się na tak wymagającym rynku? Oczywiście trzeba ciężko pracować, ale też skorzystać z naszych 5 rad, bo dzięki temu sukces jest na wyciągnięcie ręki.

Top 1: jakość ma znaczenie

Na samym początku musimy wspomnieć o jakości. Obecnie w sklepach można kupić naprawdę sporo ubrań fatalnej jakości, które szybko ulegają uszkodzeniu, ale też nie są dopracowane. Dlatego też w taki asortyment absolutnie nie należy się zaopatrywać. Natomiast warto stawiać na jakość i to jakość przez wielkie „J”. Pamiętajcie więc, że lepiej jest ustalić jakiś profil potencjalnych klientów i niekoniecznie musi być to profil budżetowy, bo takich sklepów jest naprawdę sporo. Natomiast zdecydowanie mniej jest sklepów oferujących nieco droższe ubrania, ale za to zdecydowanie lepsze. Pomyślcie tylko, jak wiele sklepów sprzedaje tak słabą odzież, że już po jednym czy dwóch praniach się odkształca. A jeżeli postawicie na dobrą jakość materiałów, to klientki chętniej będą do Was wracać, bo nie od dziś wiadomo, że moda wraca, zatem nawet jeżeli coś stanie się po roku niemodne, to zapewne po kilku latach znowu będzie absolutnym must have.

Top 2: znajdź dobrą hurtownię odzieży

Oczywiście zarabianie na sprzedaży wcale nie jest takie łatwe, szczególnie jeżeli nie windujecie cen. Z kolei, jeżeli windujecie, to jednak nie macie co liczyć na stałe klientki. A do tego jeszcze dochodzą podatki wcale niemałe czy rachunki. Zatem, żeby zarabiać, trzeba też sporo sprzedawać, ale i duże znaczenie ma to, gdzie kupujecie odzież. Na pewno powinniście znaleźć dobrą hurtownię odzieży, co wcale nie jest łatwe. Jak taką poznać? Oczywiście ubrania mają korzystne ceny, ale są też dobrej jakości, a wybór jest duży i zgodny z aktualnymi trendami, choć jest w takiej hurtowni odzieży także linia projektowa dedykowana dla miłośników klasyki i ponadczasowych trendów.

Top 3: nie oszczędzać, a inwestuj

Na pewnych rzeczach absolutnie nie można oszczędzać, a wręcz przeciwnie należy w nie inwestować. Nie inaczej wygląda sprawa z lokalem, w którym prowadzicie sklep z odzieżą. Otóż sam wystrój powinien być stylowy i przywodzić na myśl paryski butik. Dzięki temu klientki będą mogły poczuć się niczym w naprawdę ekskluzywnym sklepie. Największą reklamą jesteście Wy, zatem koniecznie powinnyście zadbać o swój image i być ubrani tylko w odzież, którą sprzedajcie. Jeżeli jednak nie macie sklepu stacjonarnego, lecz sprzedajcie odzież w Internecie, to zadbajcie o Waszą stronę. Jej interface powinien być czytelny, zaś na stronie powinny znajdować się dobrej jakości zdjęcia, najlepiej z sesji zdjęciowych. Oczywiście można sprzedawać odzież zarówno stacjonarnie, jak i online – to także dobry wybór.

Top 4: reklama się liczy

Musimy też wspomnieć, jak ważna jest reklama i także w tym przypadku czeka Was inwestycja. Ale zawsze można skorzystać z możliwości jakie dają media społecznościowe. Należy zapraszać użytkowników do obserwacji Waszego profilu, ale też organizować konkursy czy też oferować obniżki. Polecamy też reklamę Google. Wszystko oczywiście zależy od Waszych możliwości finansowych. Z kolei nie polecamy reklamy w gazetach, bo te już się nie sprawdzają, podobnie zresztą jak reklamy radiowe, zatem byłaby to tylko strata pieniędzy.

Top 5: terminowość i podejście do klienta

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że weszliście do sklepu, a sprzedawca zachowywał się tak, jakby Wam robił łaskę, że Was obsłuży? Zapewne tak! Dlatego też Wasze zachowanie powinno być przeciwieństwem takowego. Zawsze powinniście witać klientów z uśmiechem, ale też oferować pomoc w wyborze, choć się nie narzucać. Również, gdy sprzedajecie odzież w sieci duże znaczenie ma wasz język wypowiedzi. Powinien on być grzeczny, ciepły i sympatyczny. Do tego zawsze przestrzegajcie terminów wysyłek, tak aby dotarły one do klientów w miarę szybko.

Możecie odnieść sukces prowadząc sklep. Najpierw musicie zadbać o asortyment, potem zdobyć klientów, a na końcu ich utrzymać. Czeka Was sporo pracy, ale efekt może przerosnąć Wasze najśmielsze oczekiwania.

Lost Password