Terminale płatnicze – korzystne rozwiązanie w transakcjach handlowych

Finanse

Płacenie kartą za zakupy jest dzisiaj powszechnie spotykane. Coraz częściej w taki sposób realizujemy nie tylko transakcje na duże kwoty, ale również te za niewielkie zakupy, chociażby za pojedynczy produkt w sklepie spożywczym. Aby dokonać takiego sposobu płatności, niezbędny jest terminal płatniczy. To urządzenie umożliwia zapłatę, gdyż dzięki centrum autoryzacyjnemu kontaktuje się z bankiem.

Korzystanie z kart płatniczych

Korzystanie z kart płatniczych stało się także o wiele łatwiejsze, kiedy pojawiła się możliwość zatwierdzania dotykowego. Wystarczy, że karta zostanie przyłożona do terminala. Oczywiście klient ma prawo do zatwierdzenia płatności kodem PIN. Komfort związany z taką formą zapłaty spowodował, że transakcje gotówkowe znacznie spadły.

Korzystanie z kart bankomatowych czy kredytowych łączy się z wieloma zaletami. Oto kilka z nich:

  • zapłata kartą nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów,

  • zapewnia wspomniany wcześniej komfort – nie trzeba wyliczać odpowiedniej kwoty lub czekać na resztę,

  • pobieranie stosownej sumy z konta odbywa się ekspresowo, co wiążę się z oszczędnością czasu,

  • nie zawsze posiadamy właściwą ilość gotówki w portfelu, zwłaszcza jeśli jest to duża kwota. Płacenie kartą sprawia, że nie jest konieczne wypłacanie pieniędzy z bankomatu,

  • wiąże się to także z bezpieczeństwem – w przypadku kradzieży karty, możemy natychmiast ją zablokować, gotówkę tracimy niestety nieodwracalnie.

Płatność kartą

W niemal każdym sklepie, kawiarni czy restauracji dzięki terminalom płatniczym istnieje możliwość płatności kartą. Co więcej, uregulować należność możemy nie odchodząc od stolika bowiem kelner, dzięki przenośnym terminalom, podaje kwotę, a klienci błyskawicznie mogą dokonać zapłaty.

Terminale płatnicze niosą za sobą wiele korzyści także z perspektywy sprzedawcy. Przede wszystkim wiąże się to z ogromnym ułatwieniem. Pracownik nie musi wydawać reszty, a przede wszystkim odliczać należności, którą wręcza mu klient. Transakcja przebiega szybko i wygodnie, a na czasie zyskuje zarówno kupujący i pracownik sklepu.

Możliwości płatności kartą oprócz sklepów i kawiarni jest dzisiaj coraz więcej. Przykładem mogą tu być dostawcy jedzenia. Są oni zaopatrzeni w terminale płatnicze. Używają modeli mobilnych, które łączą się z kasą za pomocą sieci Wifi lub systemu GPS. Zamawiający takie usługi klienci nie muszą martwić się o ilość gotówki w portfelu. Wystarczy, że przy zamówieni poinformują o płatności kartą. Ta sama sytuacja dotyczy kurierów z paczkami czy dostawców internetowych sklepów spożywczych.

Terminale płatnicze bez wątpienia przyspieszają i ułatwiają płatności. Klienci nie muszą liczyć gotówki, a kasjerzy wydawać reszty. Warto zainwestować w taką możliwość, dzięki której unowocześnimy przedsiębiorstwo i usatysfakcjonujemy konsumentów.

Lost Password