Jak zaoszczędzić? Poznaj 4 sposoby!

Finanse

Chcesz oszczędzać, ale nie wiesz jak zacząć ten proces? Poznaj 4 sprawdzone sposoby, które Ci pomogą to osiągnąć oraz wyrobić pozytywne nawyki.

Jak oszczędzać pieniądze (sposób 1)

Oszczędzanie to proces, który polega na wyrobieniu pozytywnych nawyków. Najtrudniej jest na początku, ale wraz z organizacją wydatków sam zobaczysz jak szybko i przyjemnie Ci to wychodzi. Od czego zacząć? Weź kartę i zapisz na niej jak oszczędzać pieniądze – mój plan. Rozpisz na niej swoje zarobki, stałe wydatki oraz wydatki zmienne dzięki temu zobaczysz na co wydajesz najwięcej pieniędzy i będziesz mógł zacząć plan naprawczy swojego budżetu domowego.

Oszczędzanie przez kupowanie (sposób 2)

Czy można oszczędzać na kupowanie? Oczywiście, musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, które Ci w tym pomogą. Zaczynając od ubrań, przecież musisz je kupować, ale jak to robić? Po pierwsze nie bój się wizyt w tzw. „ciucholandach”, czyli sklepach z odzieżą używaną – możesz znaleźć tam elementy garderoby najlepszych producentów w bardzo przystępnych cenach. Oczywiście wymaga to czasu na poszukiwania, ale naprawdę warto się przerzucić na second-handy i zaoszczędzić nawet od kilkunastu do kilkuset złotych. Po drugie szukaj promocji i wyprzedaży oprócz – sezonowych, możesz także szukać przecen w sklepach internetowych, outletach i portalach aukcyjnych takich jak Allegro czy OLX. Oprócz oszczędzania na zakupach możesz także zarabiać na swoich niepotrzebnych ubraniach – po prostu wystaw je na specjalnej grupie m.in. na Facebooku.

Jak zaoszczędzić na… (sposób 3)

Rozrywce! Przeważnie formy spędzania czasu wolnego wiążą się z wydatkami – kino (25 zł/bilet), teatr (100 zł/bilet), basen (30 zł/h), wyjście na imprezę to wydatek na poziomie 100 – 150 zł. Czy są sposoby na miłe spędzanie czasu i oszczędzanie? Oczywiście, jeśli lubisz oglądać filmy i seriale zdecydują się na abonament na jednym z portali VOD (Netflix 30 zł/miesięcznie, Showmax 20 zł/miesięcznie) dzięki temu masz dostęp do tysięcy produkcji wydają około złotówki dziennie. Jeśli lubisz imprezy wybieraj domówki albo kluby, w których nie płacisz za wejście, a alkohol i napoje jest w przyzwoitych cenach. Latem możesz także spędzać miło czas na dworze wybierając się na wycieczki rowerowym spacerując czy organizując pikniki.

Czytaj i wdrażaj, czyli poradnik oszczędzania (sposób 4)

W Internecie znajdziesz wszystko – dosłownie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak oszczędzać pieniądze wystarczy, że wpiszesz to w wyszukiwarkę i wyskoczą Ci różnego rodzaju blogi, fora, czy strony, na których znajdziesz poradnik oszczędzania. Dobrym przykładem, na którym znajdziesz szereg rozwiązań jest blog o oszczędzaniu Finagoo http://finagoo.pl/.

Lost Password