Płatności bezgotówkowe – co wiesz na ich temat?

Finanse

Świat się zmienia, rozwój jest nieodzowną częścią życia. Takim właśnie przykładem może być rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Poznaj szczegóły!

Zmienia się sposób płatności

Coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych. Powodów jest kilka – wygoda (dzięki temu rozwiązaniu potrzebna Ci jest jedynie karta płatnicza lub telefon do wykonania transakcji), szybkość (płatności bezgotówkowe to gwarancja sprawnego procesu) oraz kontrola wydatków (wiesz kiedy, gdzie i ile wydałeś). To tylko niektóre z aspektów wpływających na formę płatności w Polsce. Na taki stan rzeczy ma również wpływ dostępność – terminale płatnicze pojawiają się coraz częściej w miejscach wcześniej niedostępnych (m.in. w mniejszych miejscowościach). To wszystko sprzyja rozwojowi płatności bezgotówkowych, dodatkowo poprawiając komfort zarówno sprzedawców, jak i samych klientów.

Rośnie popularność transakcji bezgotówkowych

Według badania pt. „Postawy Polaków wobec form płatności” przeprowadzonego przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie eService, aż 56% badanych jako preferowaną metodę płatności wybiera opcję bezgotówkową. To pokazuje jak bardzo zmieniło się postrzeganie oraz postawa do tej formy w porównaniu z poprzednimi latami. Ogromny wpływ na ten postęp ma bardzo duża otwartości Polaków na nowe technologie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce oraz innych form płatności zajrzyj na stronę http://bezgotowki.pl/ na której znajdziesz sporo informacji.

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Polacy coraz chętniej korzystają z transakcji bezgotówkowych, co ciekawe w Europie są w czołówce Państw korzystających z tej formy płatności. Ważną rolę w tym procesie odgrywa wiedza – aktualnie społeczeństwo może znaleźć sporo informacji zarówno na temat – jak płacić kartą oraz gdzie i w jaki sposób dokonywać płatności telefonem. Można wręcz powiedzieć, że młodsze pokolenia są wychowane w „tym systemie płatności”. Warto jednak pamiętać o tzw. grupach wykluczonych takich jak emeryci i renciści – na szczęście i w tym przypadku pojawia się coraz więcej programów, które pokazują, w jaki sposób korzystać z płatności bezgotówkowych, przełamując przy tym ograniczające ich bariery.

Lost Password