Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze pożyczki gotówkowej?

Finanse

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na nieprzewidziane wydatki? Twoja wysłużona pralka przestała działać, a dziecko potrzebuje pieniędzy na klasowy wyjazd? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pożyczki gotówkowe, których szeroką gamę zapewnia wiele podmiotów na polskim rynku. Jak wybrać ofertę z głową?

Sprawdź wiarygodność firmy

Zainteresowała Cię bardzo korzystna propozycja, która wydaje się zbyt piękna, żeby mogła być prawdziwa? W pierwszej kolejności zweryfikuj wiarygodność oferującej ją firmy. Na stronie internetowej powinny być poddane informacje o podmiocie świadczącym usługi pożyczkowe – wysokość kapitału zakładowego, adres, dane do kontaktu. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa, sprawdź także listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, która co jakiś czas aktualizuje spis podmiotów mogących narazić klientów na straty. Listę tę znajdziesz na stronie internetowej KNF.

Przejrzyste warunki

Jeśli decydujesz się na zaciągnięcie zobowiązania, staraj się korzystać z usług podmiotów, które jasno przedstawiają wszystkie warunki pożyczki – całkowitą wysokość, okres spłaty, koszty. To gwarancja, że firma jest uczciwa i nie ukrywa przed klientem żadnych ważnych informacji mogących wpłynąć na wysokość zobowiązania.

Uważnie przeczytaj umowę

Dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zapisami pozwoli Ci uniknąć wielu problemów, wynikających np. z nieznajomości rzeczywistych kosztów zaciąganego zobowiązania. Korzystasz z usług podmiotu oferującego pożyczki przez internet? Pamiętaj, że uczciwe firmy gwarantują możliwość zapoznania się z wzorcem umowy lub udostępniają go na swojej stronie. Ustal też jakie są dodatkowe koszty, opłaty i prowizje, np. za wydłużenie terminu spłaty zobowiązania.

Nie pożyczaj pieniędzy na spłatę innych długów

To prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Nie zaciągaj zobowiązania również wtedy, gdy wiesz, że nie będziesz w stanie go spłacić – takie postępowanie może narazić Cię nawet na odpowiedzialność karną. Chcesz dowiedzieć się więcej o bezpiecznych sposobach pożyczania pieniędzy? Sprawdź praktyczną porównywarkę ofert dostępnych na naszym rynku – pożyczka gotówkowa na 17bankow.com (https://www.17bankow.com).

Lost Password