Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego?

Finanse

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt finansowy wybierany w bankach. Aby go dostać należy spełnić szereg różnych warunków, a także przedstawić konieczne do rozpoczęcia procedury dokumenty. Co zatem jest niezbędne, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy – czym się charakteryzuje?

Kredyty gotówkowe określane są też mianem kredytów konsumpcyjnych lub pożyczkami gotówkowymi. Wysokość kredytów gotówkowych może wynieść do 200 000 zł, co wynika z informacji podanych na pożyczki-online.pl/kredyty-gotowkowe. Najczęściej są one udzielane bez poręczycieli oraz dodatkowych zabezpieczeń, co wpływa na szybkość ich przyznania. Co ważne, kredyty gotówkowe są przyznawane na dowolny cel. Nie jest sprawdzane ich przeznaczenie, jak ma to miejsce w przypadku np. kredytu hipotecznego. Kredyty gotówkowe są jednak wysoko oprocentowane, z czym trzeba się liczyć, wybierając taki produkt.

Kredyt gotówkowy – jakie warunki trzeba spełnić?

Istnieje szereg warunków, jakie trzeba spełnić, by móc starać się o kredyt gotówkowy. Najważniejsza jest odpowiednia zdolność kredytowa. Banki sprawdzają historię kredytową zawartą w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli pojawią się tam dane np. o nieterminowym spłacaniu poprzednich zobowiązań, wniosek o kredyt może zostać odrzucony. Zdolność kredytową można jednak poprawić, na przykład biorąc kredyt z drugą osobą, która będzie dla banku dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek problemów ze spłatą.

Kolejnym warunkiem, by otrzymać kredyt, jest posiadanie dochodów, bez tego banki nie przyznają pozytywnej decyzji o kredycie. W każdym banku mogą być inne warunki dotyczące wysokości dochodów itp. Oczywiście większe szanse na otrzymanie kredytu mają osoby, które posiadają umowy o pracę na czas nieokreślony. Takie kwestie są szczególnie ważne, jeśli staramy się o wysoki kredyt gotówkowy. W przypadku mniejszych kwot często wystarczy okazanie jedynie dowodu osobistego.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są niezbędne?

Niezbędny jest oczywiście wspomniany już dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Kredyt gotówkowy znany jest jako produkt, przy którym obowiązuje minimum formalności. Świadczy o tym fakt, że można go otrzymać nawet online.

Potrzebne będzie także zaświadczenie o dochodach. Jeśli mamy męża/żonę należy dodatkowo przedstawić ich dochody. Renciści oraz emeryci muszą dostarczyć ostatni odcinek świadczenia rentowego lub emerytalnego. Natomiast osoby, które prowadzą działalność gospodarczą powinny przekazać także zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Na podstawie otrzymanych dokumentów bank przeanalizuje, jaką kwotę kredytu może przyznać danej osobie. Do tych wyliczeń niezbędne jest także sprawdzenie zdolności kredytowej, o której była już mowa.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Najlepiej porównać kilka ofert banków. Można zrobić to korzystając z takich narzędzi jak porównywarki kredytów gotówkowych. Dzięki nim będzie można sprawdzić jakie aktualnie jest oprocentowanie, RRSO czy prowizja w danym banku. Pojawią się także informacje odnośnie całkowitej kwoty do spłaty i wysokości raty. Wystarczy podać w porównywarce jedynie podstawowe informacje, takie jak kwota kredytu oraz okres kredytowania, by dowiedzieć się, które banki mają najlepsze dla nas oferty.

Lost Password