Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę dla firmy?

Finanse

Bardzo często, mając pomysł na biznes i chęć rozkręcenia działalności, okazuje się, że brakuje pieniędzy na jej sfinansowanie. Przedsiębiorcy mogą jednak skorzystać z różnych form finansowania. Jedną z nich jest pożyczka, którą można zaciągnąć zarówno na początku prowadzenia działalności gospodarczej – pożyczka na otwarcie przedsięwzięcia, jak i w dowolnym momencie prowadzenia firmy – pożyczka na różnego typu inwestycje. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać potrzebne środki?

Po pierwsze

Działalność gospodarcza musi być zarejestrowana w Polsce. Tylko firmy, które rozliczają się na terenie kraju, mogą ubiegać się o pieniądze, zarówno na rozpoczęcie działalności, jak i pożyczkę inwestycyjną na dalszy rozwój. Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się ze wpisem go do bazy CEDIG. CEDIG to Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, czyli elektroniczny rejestr przedsiębiorców, którzy działają w Polsce. Baza ta pozwala na szybkie i łatwe zweryfikowanie, czy dana działalność jest zarejestrowana. W czasie ubiegania się o pożyczkę właśnie tak zostanie zweryfikowany ten fakt.

Po drugie

O pożyczkę ubiegać mogą się osoby – właściciele firm, które mają ukończone 20 lat i nie przekraczają 80 roku życia. Należy również mieć stałe miejsce zamieszkania w Polsce. Ponadto, co również bardzo ważne, nie można figurować w rejestrze dłużników BIG. Jest to baza Biura Informacji Gospodarczej, która zawiera dane o zaległościach finansowych zarówno przedsiębiorców, jak i innych konsumentów. Na polskim rynku działają m.in. Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor i Rejestr Dłużników ERIF. To w tych bazach danych ubiegający się o pożyczkę właściciel formy zostanie sprawdzony. Tylko, gdy przejdzie pozytywną weryfikację, to znaczy nie będzie posiadał żadnego zadłużenia, będzie mógł otrzymać pieniądze.

Po trzecie

Prowadzona działalność gospodarcza ma mieć status aktywny. Oznacza to, że musi to być działająca firma, która posiada przychody i koszty. Wnioski o pożyczkę składne przez podmioty, które mają działalność gospodarczą zawieszoną albo zamkniętą, nie zostaną zaakceptowane.

Ofertę pożyczek dla firm można znaleźć na stronie https://www.ratkomat.pl/dla-firm/. Niewielka liczba formalności, szybka decyzja i atrakcyjne warunki to główne zalety pożyczek długoterminowych online udzielanych poprzez ten portal. Ratkomat to nawet 10 000 zł na 24 miesiące spłaty już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku zaciągnięcia takiej pożyczki istnieje możliwość zaliczenia kosztów zobowiązania do kosztów uzyskania przychodu.

Lost Password