Inwestycja w złoto niejedno ma imię

Finanse

Złoto w sztabce czy monety bulionowe? A może papiery wartościowe lub monety kolekcjonerskie? Przed inwestorami pojawia się kilka opcji, jeśli pod uwagę brać metale szlachetne, choć akurat papiery wartościowe w pierwszej chwili nie kojarzą się ze „złotą” lokatą. Każda z tych opcji ma swoje zalety, ale i wady. Dylemat polega na tym, by wybrać taką formę lokowania kapitału, która sprawdzi się na długi czas, gdy trzeba to przyniesie pożądane finanse, ale i będzie na tyle bezpieczną, że sytuacja gospodarcza czy inflacja, nie okażą się być największym zagrożeniem.

Lokowanie kapitału

Pod względem wartości i sensowności lokowania kapitału, niemalże na równi stawia się złote sztabki oraz monety bulionowe. Płynność, ale i poziom ryzyka w obydwu wypadkach jest dość podobny. Przewagą jednak monet bulionowych jest to, że łatwiej ocenić ich autentyczność, nawet nie mając w tym temacie specjalistycznej wiedzy. Nietrudno znaleźć w sieci szczegółowe informacje odnośnie tego, jakiej grubości, wagi czy średnicy są określone okazy monet. Ponadto zakup w autoryzowanych punktach, renomowanych i sprawdzonych mennicach, daje gwarancję, iż uda się zakupić monety inwestycyjne, które nie będą podróbkami. Doświadczeni inwestorzy, którzy w temacie mają już znacznie większą wiedzę, mogą posłużyć się dodatkowymi narzędziami czy metodami do sprawdzania autentyczności potencjalnych, „złotych” zakupów, korzystając chociażby z własnych… uszu. Niepodrobione monety wydają bowiem charakterystyczny dźwięk podczas upadku i zetknięcia się z płaską powierzchnią, co ostatecznie możliwe jest do rozpoznania nawet przez mniej doświadczonego inwestora.

Z kolei spośród ofert, co do których autentyczności można być pewnym, warto postawić na Metal Market Europe z szeroką gamą nie tylko monet inwestycyjnych, ale i sztabek, do wyboru pod adresem https://www.metalelokacyjne.pl/. Specjalny system weryfikacji Bullion DNA, wysoki standard oferowanych usług, fachowe doradztwo i możliwość negocjacji cen, owocują rentownymi zakupami.

Lost Password