Gdzie tanio kupić euro?

Waluty

Nie ma bardziej popularnej waluty zagranicznej w Polsce niż euro. A im popularniejsza w danym kraju waluta, tym można ją zakupić taniej. Europejską walutę można nabyć już z 0,6% spreadem walutowym. To bardzo mało. Gdzie najtaniej kupić euro?

Kluczem do jak najtańszego zakupu waluty euro jest założenie konta walutowego w banku i wymiana złotych na euro w kantorze internetowym. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet 70% na spreadzie walutowym, który pobrałby od nas bank lub kantor tradycyjny. Dlatego zarówno eksporterom, jak i tym którzy zarabiają w euro i chcieliby je sprzedać bez straty, rekomendowane są wymiany walut w kantorach internetowych.

Dlaczego kantory internetowe są najtańsze?

To, za co płacimy w kantorach internetowych sprawdziliśmy na podstawie jednego z liderów w tej branży, kantoronline.pl. To kantor internetowy, który na rynku funkcjonuje już 7 lat i wielokrotnie bywał nagradzany za oferowanie użytkownikom nowoczesnych rozwiązań do transferu środków.

Czy kantory internetowe faktycznie są bezpłatne?

Okazuje się że tak. Wszystkie usługi dostarczane i zależne od wyżej wymienionego serwisu są całkowicie darmowe. Rejestracja konta oraz jego prowadzenie nic nie kosztuje. Za usługę wymiany walut, ani przyjęcie przelewu ww. serwis nie pobiera żadnej opłaty. Dodatkowo również darmowe są przelewy wychodzące w złotówkach do wszystkich banków w Polsce.

Na czym zarabia kantor internetowy?

Kantor internetowy zarabia wyłącznie na spreadach walutowych, które są nawet 70% niższe niż w bankach lub kantorach tradycyjnych. Działa tutaj tak zwany efekt skali. Kantory internetowe, które mają najwięcej klientów mogą pozwolić sobie na jeszcze większe obniżanie spreadu walutowego, a i tak ich zarobki będą opłacalne. Obecnie branża wymiany walut przeżywa swój rozkwit i na brak popularności kantory online nie mogą narzekać.

Podsumowując

Kantor internetowy to jedno z tych narzędzi, które pozwalają użytkownikom oszczędzać pieniądze. Bezgotówkowa wymiana walut przez serwis, który specjalizuje się w tym zakresie, zawsze będzie tańsza, niż w banku, który jest instytucją zaufania publicznego, a wymiana walut nie należy do jego głównych funkcji. Podobnie jest w przypadku kantorów stacjonarnych – gotówka zawsze była kosztowna, a do tego w tego typu miejscach nie możemy liczyć na przewalutowanie środków po aktualnym kursie, wszystko dzieje się ze znaczącym opóźnieniem. Warto więc sprawdzić jaka jest cena euro w kantoronline.pl i kupić tą walutę po możliwe najlepszym kursie.

Lost Password