Ubezpieczenie na życie – fanaberia czy przemyślana decyzja?

Finanse

Na rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych. Ich oferta związana z ubezpieczeniem na życie jest coraz bardziej bogata. Oprócz tego, że propozycja dotyczy ubezpieczenia na życie, to dodatkowo istnieje możliwość połączenia jej z funduszem inwestycyjnym. Zakres ubezpieczenia na życie może być różny. Można mówić o ubezpieczeniach zbiorowych, o indywidualnych, polisach dla dzieci, ubezpieczeniach o różnym zakresie i różnej wielkości składek.

Zakres ubezpieczenia

Dla klientów firm ubezpieczeniowych ważny jest zakres ubezpieczenia. Polisa na życie powinna być odpowiednia do oczekiwań klientów. Mowa głównie o wysokości świadczenia związanego z takim składnikiem jak śmierć ubezpieczonego, jak odszkodowanie wynikające z następstw nieszczęśliwego wypadku czy też groźnej choroby. Poza tym w zakres zdarzeń, które powodują uruchomienie procedury wypłaty odszkodowania mogą wchodzić:

  • urodzenie się dziecka
  • śmierć współmałżonka
  • śmierć rodziców, teściów

To tylko przykłady, które najczęściej można spotkać, aczkolwiek zakres ubezpieczenia może być różnorodny. Oczywiście wysokość świadczeń także może być zróżnicowana. W sposób bezpośredni są one uzależnione od wysokości składek. Pod tym względem najbardziej opłacalne są polisy grupowe. Te najczęściej są odnoszone do grupy pracowników danego zakładu pracy.

Czy warto zakładać ubezpieczenie?

To jedno z ważniejszych pytań. Czy warto zakładać polisę ubezpieczeniową, a jeśli tak, to jaką? Na pewno należy spojrzeć na ten temat w sposób indywidualny. Każdy ma swoje własne oczekiwania, każdy ma swoje wymagania. Czy warto? Jeśli jest to dobra oferta ubezpieczeniowa, która gwarantuje nam pewność wypłaty środków to jak najbardziej tak. Przede wszystkim chodzi bowiem o zabezpieczenie sytuacji, w której następuje śmierć ubezpieczonego, o zabezpieczenie najbliższej rodziny. Nie jest to zatem żadna fanaberia, ale faktyczna potrzeba. W tym względzie bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej, profesjonalnej oferty ubezpieczeniowej. Nie każda obecna na rynku oferta jest dobra i to należy jasno zaznaczyć. Między innymi warto zajrzeć do tego, co ma do zaoferowania firma Nationale Nederlanden. Ta oferta jest profesjonalna, a znajdziemy w niej wiele składników. Między innymi ochronę jutra, różne polisy ochronno- inwestycyjne czy też możliwość korzystnego kontynuowania polisy grupowej w sposób indywidualny. Poza tym podmiotem mamy na rynku znacznie więcej ubezpieczycieli, których oferta jest warta uwagi. Ubezpieczenie na życie jest ważne, ale tylko te profesjonalne.

Lost Password