Rodzicu, odbierz swój zasiłek rodzinny z Austrii

Finanse

Rozpoczęcie nowego życia za granicą, nawet jeśli wiąże się ono z wizją atrakcyjnych zarobków, może być trudne i wymagać sporych nakładów finansowych, które ułatwią start w wybranym przez Ciebie kraju. Jeżeli w tej sytuacji znajdują się rodzice wraz ze swoimi dziećmi – każdy dodatkowy przysłowiowy grosz może okazać się na wagę złota. Mamy jednak dla Ciebie naprawdę dobrą wiadomość – jeśli zdecydowałeś się na wyjazd do Austrii, to masz możliwość ubiegania się o dodatkowy zasiłek rodzinny! Chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz rozpocząć proces wnioskowania o należne Ci pieniądze? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące austriackiego zasiłku rodzinnego.

Zasiłek rodzinny w Austrii – dla kogo?

Zasiłek rodzinny z Austrii, zwany Familienbeihilfe, jest przyznawany osobom bez względu na wysokość osiąganych przez nich przychodów lub zatrudnienie. Wystarczy, że spełnią one jeden z dwóch warunków: są obywatelami austriackimi lub posiadają obywatelstwo Unii Europejskiej bądź Szwajcarii.

W jaki sposób ubiegać się o zasiłek rodzinny z Austrii?

Jeżeli posiadasz umowę o pracę na czas nieokreślony, wtedy możesz ubiegać się o zasiłek rodzinny z Austrii w każdym momencie jej trwania. W przypadku podjęcia pracy tymczasowej lub sezonowej zaleca się złożenie wniosku po zakończeniu roku podatkowego.

Aby rozpocząć procedurę ubiegania się o zasiłek na opiekę nad Twoimi dziećmi, konieczne będzie przygotowanie następujących dokumentów:

  • międzynarodowego aktu urodzenia dziecka i aktu małżeństwa,
  • zaświadczenia o zameldowaniu w Austrii/o pobieraniu lub niepobieraniu zasiłku/o wspólnym adresie zameldowania na terenie Polski,
  • ksero dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) wnioskodawcy i współmałżonka w kolorze,
  • prawidłowo wypełnione i podpisane formularze Familienbeihilfe.

Zasiłek rodzinny z Austrii – o czym warto wiedzieć?

Austria umożliwia pobieranie Familienbeihilfe do ukończenia przez dziecko 24. roku życia. W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia okresu wypłaty pieniędzy do ukończenia 25. roku życia. Warto pamiętać, że pobieranie zasiłku jest możliwe nawet wtedy, gdy dziecko ukończyło 18 lat i osiąga jakiekolwiek dochody. Jednak łączna suma jego przychodów nie może przekroczyć 10.000 EUR rocznie.

Wysokość świadczenia uzależniona jest od wieku dzieci oraz ich liczby. W przypadku jednego dziecka zasiłek rodzinny z Austrii rozpoczyna się od 111.80 EUR od momentu jego urodzenia, do nawet 162.00 EUR w momencie, gdy ukończy ono 19. rok życia.

Czy ubiegając się o zasiłek rodzinny w Austrii warto skorzystać z usług specjalistów?

Oczywiście, że tak! Powierzając to zadanie profesjonalistom, masz pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony poprawnie, a potrzebna dokumentacja będzie kompletna i prawidłowo wypełniona. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jakiekolwiek błędy w formularzach mogą znacznie opóźnić wypłatę zasiłku rodzinnego z Austrii. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego też poszukując odpowiedniej firmy, która pomoże Ci w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy, warto zwrócić uwagę na jej skuteczność oraz renomę. Aby ułatwić Ci te poszukiwania, proponujemy Ci odwiedzenie strony EU Service – miejsca, które od ponad 10 lat pomaga Polakom w odzyskaniu należnych ich pieniędzy pochodzących zarówno z podatków, jak i z zasiłków. Proces rozpoczęcia współpracy jest niezwykle prosty – wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie firmy, aby wkrótce skontaktował się z Tobą jeden z konsultantów. Przekonaj się sam i już dziś zaufaj specjalistom, którzy sprawią, że z łatwością uzyskasz zasiłek rodzinny, który oferuje Ci Austria.

Lost Password