FXGM – platforma dla rozważnych

Finanse

Platforma brokerska FXGM Poland działa od roku 2012 i jest wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Powinno to rozwiać wszelkie wątpliwości co do prawnego umocowania jej działalności. Siedziba zarządzającej FXGM firmy Delpaho LTD znajduje się na Cyprze, czyli na obszarze Unii Europejskiej. Podlega ona nadzorowi cypryjskiej komisji CySEC i posiada licencję potwierdzającą legalność inwestycji finansowych przy pomocy instrumentów brokerskich.

O FXGM

FXGM dzięki figurowaniu w polskiej KNF jest objęty gwarancją ochrony depozytów do kwoty 20 tysięcy euro. Atutem platformy jest rozbudowany i przejrzysty układ narzędzi internetowych służący do prowadzenia operacji handlowych. Transakcje, opierające się o mechanizm dźwigni CFD (Contracts For Difference), realizowane są na rynkach finansowych w sieci, takich jak walutowy Forex, rynek akcji, rynek surowcowy czy rozwijający się dynamicznie rynek handlu kryptowalutami. W swoim portfelu FXGM ma ponad 250 aktywów CFD zdywersyfikowanych w różnych sektorach gospodarki.

Kto może przeprowadzać inwestycje finansowe na FXGM?

Klienci korzystający z pośrednictwa platformy FXGM i zakładający na niej konto, przystępują do bardzo ryzykownych inwestycji finansowych. Ich ryzyko rekompensuje perspektywa wysokiego zysku, jakiego nie dają inwestycje finansowe w formie bankowych lokat czy zakupu obligacji. Gra obliczona na wychwytywanie różnic w kursach walorów finansowych i błyskawiczne decyzje o kupnie i sprzedaży niesie z sobą równie wysokie straty. Prawdziwy zysk przychodzi po dłuższej perspektywie, jako różnica pomiędzy cyklem odniesionych zysków i poniesionych strat. Nowy klient platformy brokerskiej powinien świadomie przystąpić do handlowania na rynkach CFD, rozumiejąc wady i zalety mechanizmu lewarowania finansowego.

Klient może liczyć na wsparcie FXGM na kilka sposobów:

1. Edukacja:

– gwarancja szkolenia i uczestnictwa w webinarium,

– wsparcie w postaci e-booka,

– możliwość zwrócenia się do osobistego menedżera z elementarnymi pytaniam

2. Ochrona inwestycji finansowych:

– jeszcze niedawno 5, obecnie 10 pierwszych transakcji z zapewnionym pokryciem starty przez FXGM Poland

– przypisanie do konta realnej własności inwestora, by na wypadek bankructwa firmy nie przeszło ono w ręce ewentualnych wierzycieli

3. Doradztwo personalne:

– każdemu przystępującemu do handlowania platforma przypisuje osobistego doradcę-brokera (można się zwrócić do niego o pomoc w układaniu planu i inwestowaniu środków)

FXGM przewiduje współpracę z szerokim spektrum inwestorów, zaczynając od drobnych graczy, a skończywszy na prawdziwych rekinach biznesu. Podczas rejestracji można wybrać aż pięć poziomów zaangażowania finansowego i coraz większy wachlarz możliwości i narzędzi wspierających. Minimalna kwota zasilenia konta inwestycyjnego wynosi 200 dolarów (całkiem spora w porównaniu z konkurencją). Jest przypisana do konta Basic, które przynosi od razu wszystkie rodzaje wsparcia i ochrony.

Początkujący inwestor może liczyć na zupełnie darmowe szkolenie oraz dostęp do webinarium i e-booka, oczywiście również bez żadnych opłat. Od samego początku kontaktuje się z nim osobisty doradca, który przeprowadza handlującego przez pierwsze transakcje. Należy dodać, że zamiast wersji demo, jak w przypadku innych brokerów FX, FXGM Poland oferuje 10 chronionych transakcji. W przypadku zysku należy on w całości do klienta. Jeśli zaś transakcja przyniesie stratę, liczy się ją na konto brokera.

Gdy inwestycje finansowe przyniosą zysk, klient może zdecydować się na konto Discovery z minimalnym wkładem 2 tysięcy dolarów. Nie daje ono jednak wyraźnie większych korzyści ani bonusów. Dopiero następne trzy rodzaje kont: Silver, Gold i VIP skrojone są na miarę inwestorów instytucjonalnych. To także należy zaliczyć do atutów FXGM: szerokie spektrum klientów, od detalicznych po profesjonalnych. Wszyscy oni mogą korzystać z tych samych narzędzi. To dobra wiadomość dla użytkowników wersji Basic – dostęp do zaawansowanych narzędzi inwestycyjnych.

Obszary zainteresowań i narzędzia inwestycyjne FXGM Poland

W co można inwestować na FXGM? 250 aktywów to dużo, choć inni pośrednicy na rynkach CFD mają jeszcze większe oferty. Ale  wystarczy, by stworzyć atrakcyjny plan inwestycyjny lub otworzyć kilka transakcji. W ofercie FXGM można wybrać nie tylko waluty, ale wszystkie możliwe surowce (ropa, złoto), uprawy (kukurydza, bawełna), a nawet używki (kawa). Najgorętszym towarem są kryptowaluty, takie jak bitcoin. Tu trzeba pamiętać, że ich operatorzy tworzą odrębne platformy i na własną rękę zachęcają do inwestycji. Na platformie kupuje się nie tylko akcje największych asów światowej gospodarki. Można też zyskiwać na różnicach czołowych indeksów giełdowych świata.

Mocną stroną FXGM jest dostęp do danych i prognoz finansowych w czasie rzeczywistym. Flagowe aplikacje tego brokera, WebPROfit i jej młodsza siostra Mobile PROfit, są zdefiniowane przez aktywność podczas inwestycji finansowych. FXGM nie ogranicza się do prezentacji danych czy informowania o prognozach. Umożliwia kupowanie i sprzedawanie przy pomocy jednego kliknięcia. W agresywnym handlu szybkie i sprawne reagowanie przy zmianach w mgnieniu oka to bezcenny towar. Jeśli idzie o FXGM opinia dotycząca sprawnego funkcjonowania aplikacji mobilnej bywa niejednoznaczna. Niektórzy zarzucają jej brak reakcji w newralgicznych momentach.

Z pomocą przychodzi aplikacja bazowa WebPROfit. Dzięki jej bezbłędnemu działaniu ogólna ocena sprawności i opinie o FXGM wypadają zdecydowanie pozytywnie. Użytkownik FXGM może także grać na ogólnodostępnej, klasycznej platformie MetaTrader. Inne narzędzia, do których ma dostęp nawet początkujący inwestor, to czytelny i szczegółowy kalendarz. Zawiera bieżące i zakładane wydarzenia na sesjach giełd i indeksach realnego i wirtualnego świata finansów. Za każdym razem oczywiście uwzględnia wszelkie zmiany. Jest on dostępny także w funkcji powiadomienia sms-owego. Zawartość wiadomości to zapowiedzi zdarzeń, których nie można ominąć. Tym, co wyróżnia platformę, jest możliwość dostępu do wyższej dźwigni także dla małych inwestorów. W przypadku innych firm taka opcja jest zarezerwowana dla najważniejszych graczy.

Czy sukces klienta to sukces FXGM – Subiektywna opinia

Filozofia FXGM jest bardzo klarowna. Opiera się na wysokiej funkcjonalności stale doskonalonych narzędzi i maksymalnie prostych zasadach rozliczeń. Z tej platformy można korzystać przelewając środki z konta, a niekoniecznie blokując je na karcie kredytowej (oczywiście, taka opcja do wyboru też się znajdzie). Kolejny atut dla użytkownika to niski i pozbawiony skokowych wahań spread. Dla  wielu innych instytucji finansowych jest on sztandarowym środkiem obciążenia klienta.

Wielu początkujących inwestorów, licząc na duży zysk, w emocjach pomija najważniejsze informacje. Podczas szkoleń i w materiałach informacyjnych są one oznajmiane wprost: prócz gwarancji ochrony pierwszych transakcji, handlujący dalsze kroki podejmuje na własne ryzyko. Inwestowanie na rynkach CFD wymaga gotowości na wielkie zyski i wielkie straty. Dopiero ścisły bilans np. w perspektywie miesiąca może pokazać, czy i ile naprawdę udało się zarobić. FXGM zachęca do korzystania z narzędzi, informuje, ułatwia, wspomaga, ale stawia sprawę jasno.

Po pierwszych dziesięciu transakcjach klient wypływa na szerokie wody i ponosi ryzyko na własny koszt. Dlatego na stronie wyeksponowano pełną klauzulę ryzyka. Podaje się także wiele przykładów działania dźwigni w stronę zarówno straty, jak i zysku.

Inwestycje finansowe za pośrednictwem FXGM – czy to dobry pomysł?

W porównaniu do innych podmiotów FXGM Poland stawia na rozważne zarządzanie kapitałem podczas inwestycji finansowych. Każdy ze wskaźników – wysokość depozytu, dopuszczalny rozmiar lewarowania, stabilny spread – wskazuje na jasną charakterystykę.  Mamy tu do czynienia z brokerem dla klientów stawiających na komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Swoisty konserwatyzm może być dużym atutem w czasach agresywnych zachowań w finansach. FXGM w wielu miejscach wyciąga rękę do klienta – zachęcając, chroniąc, edukując. To nie oznacza, że mamy do czynienia z sieciowym ideałem. Do minusów trzeba zaliczyć dość wysoki limit minimalnego depozytu. Sporo do życzenia pozostawia działanie aplikacji mobilnej. W Internecie można znaleźć sygnały, że spore rezerwy tkwią także w relacjach niektórych konsultantów z klientami. Zresztą w przypadku FXGM opinia zamieszczona na forach internetowych bywa różna.

Od skrajnych wypowiedzi epatujących oskarżeniami o celowe doprowadzenie do straty – do przykładów stałego i wysokiego przychodu uzyskanego przez platformę. Wiadomo, że pieniądze zawsze budzą emocje. Ilość nieprzychylnych opinii nie odbiega od średniej. Dokładnie takie same kieruje się pod adresem innych firm, prowadzących podobną działalność. Stąd ogólny wniosek dotyczący klientów, którzy na ryzykownym inwestowaniu ponieśli stratę. Są oni skłonni przypisać wyłączną odpowiedzialność za niepowodzenie podmiotowi świadczącemu usługi dostępu do rynku. Tymczasem każda decyzja o otwarciu transakcji to decyzja gracza.

Działając jako legalna firma pod nadzorem KNF platforma FXGM z całą pewnością działa w zgodzie z prawem. Wystarczy, że kilka kolejnych lat będzie oznaczać rozwój firmy w podobnym kierunku. Wtedy może się ona stać jednym z liderów tego sektora usług finansowych w Polsce.

Lost Password