Pomagamy w wyborze zaufanego pożyczkodawcy

Finanse

Najlepsza szybka pożyczka to pożyczka, która jest tylko ekspresowa i łatwo dostępna, ale również tania. Jeżeli i Ty masz problem z wyborem firmy pożyczkowej, której produkt pozwoli zaspokoić Twoje potrzeby, to mamy dla Ciebie kilka porad, które ułatwią Twój wybór.

Jeszcze przed podpisaniem umowy, a nawet na etapie porównywania ofert, warto dokładnie zweryfikować pożyczkodawcę. Do tego celu może posłużyć Internet, jako pierwsze źródło informacji Polaków. W ten sposób możesz sprawdzić, czy firma ta jest nadzorowana przez organy państwowe. Instytucją, której zadaniem jest sprawowanie nadzoru nad bankami, SKOK-ami, funduszami inwestycyjnymi, zakładami ubezpieczeń i otwartymi funduszami emerytalnymi jest Komisja Nadzoru Finansowego.

Miej jednak na uwadze fakt, że KNF nie kontroluje parabanków, ale systematycznie publikuje listę ostrzeżeń publicznych. To na niej znajduje się m.in.: spis parabanków w stosunku, do których złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Kolejna kwestia, która powinna być dla Ciebie ważna na etapie wyboru firmy pożyczkowej to wszelkie naliczane przez nią opłaty i prowizje. Po pierwsze powinny one zostać przedstawione w wyjątkowo przejrzysty sposób, np.: za pomocą tabeli. Z chwilą, gdy zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki online, nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości, co do całkowitej kwoty, jaką musisz zwrócić. Wszystkie informacje powinny zostać przedstawione w prosty i zrozumiały sposób, by nie budziły żadnych wątpliwości. Tymczasem wszelkie niedopowiedzenia powinny zostać rozwiane przez pracownika parabanku.

Następnie zwróć uwagę na porównanie ofert firm pożyczkowych na podstawie oprocentowania, ale także zwróć uwagę na dodatkowe opłaty, zapieczenia i koszty związane z obsługą pożyczki. W celu dokonania rzetelnego porównania skorzystaj z rankingu portalu chwilowkiok.pl. Za jego pomocą pozyskasz informacje odnoszące się do czas potrzebnego na uzyskanie decyzji pożyczkowej, okresu kredytowania oraz wysokości pożyczki.

Lost Password