Płać za zakupy on-line szybciej, wygodniej i bezpieczniej!

Finanse

Często robisz zakupy w internecie? Jeśli nadal zamawiasz za pobraniem albo płacisz zwykłym przelewem, warto zmienić swoje przyzwyczajenia! Dzięki e-płatnościom twoje zakupy mogą być nie tylko szybsze i wygodniejsze, ale również bezpieczniejsze!

Wiele osób kupujących on-line wybiera te znane od lat metody zapłaty, a mianowicie przelewy oraz pobranie, czyli zapłatę przy odbiorze paczki. Jednak dzisiaj sklepy on-line dają nam inne możliwości – jedną z nich jest płatność z wykorzystaniem systemów płatności internetowych. To doskonały wybór dla każdego, kto docenia komfort, a także chce otrzymać przesyłkę szybciej i nie narażać się przy tym na niebezpieczeństwo w transakcjach on-line.

Czym są e-płatności?

Systemy płatności internetowych, czyli e-płatności polegają na wykorzystaniu specjalnego systemu pośredniczącego pomiędzy kupującym a sprzedającym. Taki pośrednik zajmuje się wtedy obsługą transakcji, ale jeszcze jedna osoba w tym łańcuchu wcale nie oznacza, że transakcja się wydłuży. Wprost przeciwnie! Może się skrócić!

Jak można dokonać zapłaty?

Przy e-płatnościach możemy płacić przelewem bankowym albo kartą. Niektóre systemy pozwalają też na wykorzystanie portmonetek wirtualnych. Nie musimy jednak samodzielnie wypisywać przelewu, ale tylko potwierdzamy go z użyciem jednorazowego kodu – to powoduje, że zyskujemy na czasie. W przypadku płatności kartą wpisujemy jej dane, a jeśli założymy konto w systemie płatności on-line, możemy je zapisać na swoim koncie i nie będziemy musieli za każdym razem ich wprowadzać.

Informacja o wpłacie przychodzi od razu

Systemy płatności on-line świetnie sprawdzają się w przypadku przelewów międzybankowych. Nie trzeba wtedy czekać jednego dnia roboczego na zaksięgowanie wpłaty – informacja o jej dokonaniu jest natychmiast przekazywana do odbiorcy, który może rozpocząć realizacje zamówienia. W ten sposób paczka będzie u kupującego szybciej.

Zatem e-płatności to duża wygoda i szybkość, ale nie zapominajmy też o jeszcze jednej kwestii, czyli bezpieczeństwie. Nie ma ryzyka pomylenia danych przelewu ani ich podmiany przez złośliwe oprogramowanie – w ten sposób wpłata dotrze do odbiorcy bez przeszkód.

Lost Password