Komputer poleasingowy – czy warto?

Biznes

Nowy komputer to niewątpliwie spore obciążenie dla domowego budżetu. Często inwestycja w lepszy model spada na dalszy plan, jeżeli w grę wchodzą inne bardziej pilne domowe wydatki. Nie jest to jednak równoważne z tym, że klient jest skazany na model taśmowej produkcji przeznaczony tylko do użytkowania w podstawowy sposób. Jeżeli ma się już upatrzony konkretny model w cenie, która nie jest odpowiednia na kieszeń klienta, warto znaleźć jego odpowiednik w wersji poleasingowej.

Czym są komputery poleasingowe?

Jak sugeruje nazwa jest to sprzęt używany, który klient kupuje od firm zajmujących się dystrybucja sprzętu poleasingowego. To idealne rozwiązanie dla większych form, które nie chcą brać kredytu. Wtedy mogą pozwolić sobie na lepszej jakości sprzęt w konkurencyjnych cenach. Sam okres leasingu obejmuje około 2 lub 3 lata. Często wzięcie kredytu wiąże się z wieloma formalnościami oraz długim okresem kredytowania. Dlatego wybór komputera poleasingowego stanowi oszczędność czasu i pieniędzy. Po takim okresie sprzęt można wymienić na nowszy i dużo lepszy. Każdy komputer po takim okresie jest sprawdzany, dlatego ryzyko kupna uszkodzonego modelu jest niemalże niemożliwe.

Komputer poleasingowy = dobra inwestycja

Wybierając komputer poleasingowy klient musi liczyć się z tym, że jest to jednak sprzęt używany. Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na rzeczywistą datę produkcji modelu. Im jest starszy tym wszystkie części i oprogramowanie odbiega od najnowszych trendów. To jednak prawdopodobnie jedyna wada tego sprzętu. Wielką zaletą tego typu sprzętu jest przede wszystkim jego cena – nowe modele w porównaniu do komputerów poleasingowych mogą różnić się kilkukrotnie.

Również zużycie każdego modelu na pierwszy rzut oka jest prawie niewidoczne. Modele poleasingowe posiadają zazwyczaj tylko minimalne ślady użytkowania – w związku z czym wyglądem nie różnią się od jego nowych odpowiedników. Nie tylko firmy mogą decydować się na takie rozwiązania – prywatni klienci również często decydują się na zakup komputera poleasingowego. W razie potrzeby modele są wcześniej serwisowane, a całe oprogramowanie jest w pełni legalne.

Jak kupować?

Na rynku znajduje się wiele firmy, w których można dokonać zakupu poleasingowego komputera. W większości na każdy egzemplarz oferowana jest także gwarancja. Jest to niezbędny element przy podpisywaniu umowy w przypadku używanego sprzętu. W razie potrzeby wszelkie usterki są naprawiane przez sprzedawcę. Niektóre firmy dają możliwość zakupy sprzętu na raty.

Zobacz poleasingowe komputery w PCLider.pl.

Lost Password