Gram odpowiedzialnie – jak nie popaść w uzależnienie od hazardu w internecie?

Podatki

Hazard to nie tylko rozrywka, ale także gra, w której kluczową rolę odgrywają emocje. Niezwykle łatwo jest uzależnić się od tego stanu napięcia oraz chęci podejmowania kolejnych decyzji. Mimo że człowiek szybko uzależnia się od zakładów internetowych, to pozbycie się problemu jest bardzo trudne. Jakie są objawy uzależnienia? Czy można grać odpowiedzialnie? Odpowiedź znajdą Państwo w poniższym artykule.

Uzależnienie się od zakładów internetowych – odegram się  i wtedy koniec

Chęć zysku, emocje związane z zakładami przyciągają uwagę wielu ludzi. Zakłady internetowe to zdecydowanie ciekawa forma rozrywki, jednak nadmierne zaangażowanie to najkrótsza droga do uzależnienia. Zaczyna się od niewielkich kwot, jednak w miarę upływu czasu w grę wchodzą coraz większe sumy. Nieracjonalne zachowanie, utrata kontroli, natrętne myśli czy brak koncentracji w trakcie wykonywania innych czynności to tylko niektóre z objawów uzależnienia od zakładów internetowych.

Zdrowotne koszty uzależnienia od zakładów internetowych

To, że zbyt częsta i ryzykowna gra może doprowadzić do sporych strat finansowych wiadomo nie od dziś. Uzależnienie od hazardu w internecie jest jednym z zaburzeń behawioralnych. Nieleczone może doprowadzić do ciężkiej depresji, zaburzenia tożsamości, czy nawet utraty tożsamości.

Jednak uzależnienie od hazardu w internecie jest również szkodliwe dla naszego ciała. Zanik mięśni, wyschnięte śluzówki, tycie lub głodzenie, a to tylko niektóre z problemów, jakie mogą towarzyszyć uzależnieniom.

W jaki sposób grać odpowiedzialnie w internecie?

Firmy oferujące zakłady w internecie zachęcają do tzw. odpowiedzialnej gry. Umożliwiają klientom ustawienie limitów czasowych na grę, maksymalnej kwoty, jaką mogą wydać na zakłady. To pierwszy krok do tego, by zachować umiar i nie dać się wpędzić w ślepą uliczkę uzależnienia.

Niezwykle istotne jest utrzymywanie równowagi pomiędzy życiem rodzinnym a graniem. Spędzaj jak najwięcej czasu z rodziną. Spacery, gry planszowe, wspólne wyjścia. Istnieje wiele satysfakcjonujących form spędzania czasu wolnego. Chwila relaksu z rodziną sprawi, że z chłodną głową podejdziesz do kolejnych zakładów. Nie graj kosztem swoich bliskich, ponieważ oni też mogą ucierpieć choćby finansowo poprzez nieodpowiedzialną grę.

Gdy jest ci smutno, masz gorszy dzień czy problemy odpuść sobie zakłady internetowe. Nie odgrywaj się. Nie pożyczaj pieniędzy i nie traktuj hazardu w internecie, jako sposobu na zarabianie pieniędzy.

Warto także skrupulatnie notować kwoty, które przeznaczamy na grę, wszelkie wygrane oraz przegrane. Pozwoli to kontrolować finanse, a dzięki temu uniknąć nadszarpnięcia domowego budżetu.

Graj odpowiedzialnie na betclic kod promocyjny!

Lost Password