Dom na Naramowicach? Czy będzie to inwestycja z potencjałem?

Nieruchomości

Naramowice to jedna z części administracyjnych Poznania, znajdująca się na północy miasta. Ich historia sięga 1366 roku. Przez lata Naramowice były istotną częścią aglomeracji. Po drugiej wojnie światowej przekształciły się w wieś rolno-przemysłową. Do roku 1990 stanowiły część Starego Miasta. Od 2011 uzyskały tytuł osiedla administracyjnego, włączając w ich skład także Wilczy Młyn oraz tereny do tej pory nieprzynależne do żadnej jednostki.

Naramowice od kilku lat prężnie się rozwijają, stając się coraz bardziej atrakcyjną propozycją. Domy Naramowice to temat, który od jakiegoś czasu jest wyjątkowo gorący. Szczególnie młodzi ludzie, często szukający swojego pierwszego gniazdka, zwracają uwagę na tę część miasta. Jakie są plusy zamieszkania w tym rejonie Poznania? Czy warto przyjrzeć się ofercie domy Naramowice? Kto znajdzie tu swoje wymarzone mieszkanie? Postaramy się podpowiedzieć w niniejszym artykule.

Jakie są główne zalety mieszkania na Naramowicach?

Przede wszystkim bliskość natury. Na zachodzie znajduje się Rezerwat przyrody Żurawiniec – popularne miejsce spacerów. Niegdyś występowało tu dużo gatunków niespotykanych w obrębie miasta, a było to związane z obecnością torfowisk. Niedawno przeprowadzono rewitalizację rezerwatu, jako że jego pierwotna forma została nadszarpnięta intensywnym rozwojem okolicznych osiedli. Miejsce to idealnie sprawdzi się jako miejsce do spacerowania z dziećmi. Ten czas można też wykorzystać do tego, aby nauczyć nasze pociechy szacunku do przyrody, opowiedzieć im o ciekawych gatunkach roślin i zwierząt oraz po prostu odetchnąć po stresującym dniu w pracy.

Z Naramowic mamy też bardzo blisko nad Wartę: spacery z dziećmi, psami, czy po prostu relaks lub jogging. Ponieważ ostatnio okolice Warty bardzo się rozwijają, warto mieszkać niedaleko tego rejonu.

Poza okoliczną przyrodą, wielkim plusem jest bliskość centrum miasta. Taka podróż zajmuje tylko około 15-20 minut. Dlatego wybierając domy Naramowice udaje się nam połączyć bardzo pożądane jakości: mieszkanie zarówno niedaleko miasta jak i przyrody.

To wszystko sprawia, że mieszkając na jednym z osiedli Naramowic, mamy bardzo blisko do wszelkich instytucji, uczelni, banków, sklepów, centrów handlowych, kin, urzędów. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla każdego, niezależnie czy jest singlem, młodym rodzicem czy parą.

Domy Naramowice – dla kogo?

Ponieważ ten rejon Poznania silnie się rozwija oraz może pochwalić się powyższymi zaletami, oferta deweloperów skierowana jest tak naprawdę do wszystkich. Szczególnie jednak polecamy Naramowice młodym parom, które planują dziecko lub cieszą się z powiększenia rodziny. Dzięki bliskości natury oraz udogodnieniom, takim jak place zabaw, przedszkola, szkoły i żłobki jest to idealne miejsce dla każdego, kto ma pod swoją opieką malucha. Z pewnością bardzo dobrze odnajdą się tu także single oraz młode pary. Żurawiniec i Warta dają szansę na chwilę odpoczynku i relaksu, a bliskość miasta zachęca do utrzymywania kontaktów ze znajomymi i częstego korzystania z rozrywek.

Na jakie inwestycje zwrócić uwagę?

Chociaż Naramowice prężnie się rozwijają, a ofert nie brakuje, warto przyjrzeć się szczególnie jednej inwestycji: Nove Olendry. Jest to przedsięwzięcie nowoczesne, korzystające z najnowszych technologii, które dba o to, aby wszyscy mieszkańcy czuli się tam jak najlepiej. Wiele mieszkań jest już zarezerwowanych, dlatego warto pospieszyć się i sprawdzić ofertę. W tym celu zapraszamy na stronę noveolendry.pl.

Lost Password