Dlaczego warto się zdecydować na outsourcing księgowości?

Podatki

Trudno byłoby przecenić znaczenie sprawnej księgowości w firmie. Każde przedsiębiorstwo, aby sprawnie funkcjonować musi prowadzić rzetelną rachunkowość. Niektóre spółki zajmują się tym samodzielnie, inne natomiast decydują się na outsourcing księgowości. Czy to alternatywne rozwiązanie jest sensowne?

Szukanie oszczędności

Wydaje się, że korzystanie z outsourcingu księgowości często wynika tak naprawdę z poszukiwania oszczędności. Przedsiębiorcy prowadzący nieco mniejsze spółki liczą się z każdym groszem. Często zbyt wymagające finansowo jest dla nich zatrudnienie specjalisty od księgowości. Szukają więc oni innych rozwiązań.

Małe firmy mogą wiele zaoszczędzić na outsourcingu księgowości. W zdecydowanej większości przypadków bowiem, koszty związane z outsourcingiem są dla tych firm dużo niższe od ewentualnych kosztów utrzymania pracownika. Wynika to z faktu, iż w firmach kilku osobowych jest w gruncie rzeczy niewiele spraw rachunkowych do załatwiania. Za outsourcing księgowości płaci się natomiast w zależności od tego, ile nakładu pracy trzeba było włożyć w opiekę nad daną rachunkowością. Księgowy w firmie musi natomiast otrzymać pensję niezależnie od tego, ile pracy miał w danym miesiącu.

Księgowość i inne usługi

Warto zauważyć, że biuro rachunkowe pomaga w uporaniu się z wszystkimi sprawami księgowymi i nie tylko. Dzięki outsourcingowi księgowości można być spokojnym o profesjonalną opiekę nad rachunkowością. Tej pewności niestety nie ma, jeśli firma decyduje się jednak na zatrudnienie księgowego. Nie można oczekiwać bowiem od nikogo, że będzie potrafił profesjonalnie załatwić wszystkie sprawy. W biurze rachunkowym natomiast obecnych jest zawsze więcej osób, zwykle o nieco odmiennych specjalizacjach.

Co więcej, trudno znaleźć pracownika, który będzie miał doświadczenie i umiejętności dotyczące również czegoś innego niż rachunkowość. Outsourcing księgowości natomiast to okazja, aby za jednym zamachem załatwić wiele spraw. Większość biur oferuje bowiem różnorodne usługi dodatkowe. Między innymi, zajmują się one również kwestiami podatków i ich rozliczeń.

Wysoka jakość usług

Na pewno każdemu przedsiębiorcy zależy na wysokiej jakości usług,z których korzysta. Niestety, nie może mieć pewności co do jakości, gdy zatrudnia nieznanego pracownika.

O wiele większa pewność towarzyszy przedsiębiorcy, który zleca outsourcing uznanej na rynku firmie. Posiadając wiele bezstronnych opinii na temat działalności danego biura rachunkowego, można być pewnym jego wysokich kompetencji oraz uczciwości, która w tym przypadku jest niemniej ważna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą GLC – outsourcing księgowości

Lost Password