Zróżnicowanie lokat bankowych

Finanse

Każdy bank ma w swojej ofercie wiele różnych lokat bankowych. Warto się więc tej ofercie dobrze przyjrzeć gdyż w wielu bankach tradycyjnie pod koniec roku pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty dla osób, które zdecydują się na zainwestowanie swoich pieniędzy właśnie w taki sposób. Takie promocje wynikają w dużej mierze z tego, że w okresie tym zwiększa się też zapotrzebowanie na kredyty a co za tym idzie banki potrzebują o wiele więcej środków pieniężnych.

Pieniądze uzyskiwane od klientów otwierających lokaty bankowe są dla banków stosunkowo tanie, ale nie w całości będą one oczywiście inwestowane w kredyty. Banki takie środki mogą inwestować na wiele bardzo różnych sposobów. Być może zwykłym klientom banków wyda się to nawet nieco dziwne, ale banki mogą też pożyczać sobie pieniądze nawzajem czy też otwierać lokaty międzybankowe.

Takie lokaty są o wiele lepiej oprocentowane od zwyczajnych lokat bankowych, ale kwoty, które są na owych lokatach gromadzone są dla zwykłych klientów banków po prostu niewyobrażalnie wysokie. Zwykłych klientów jednak co jest jak najbardziej przecież zrozumiałe, o wiele bardziej interesować będą najprawdopodobniej normalne lokaty bankowe z których sami będą mogli korzystać. Takie lokaty bankowe mogą być zakładane na wiele różnych okresów czasu. Mogą być to na przykład lokaty kilkudniowe. Jedną z ciekawszych obecnie lokat bankowych jest proponowana na okres 100 dni lokata, którą można założyć w banku. Takie lokaty bankowe są atrakcyjne z kilku różnych względów.

Po pierwsze jak na tak stosunkowo krótki okres trwania lokaty oprocentowanie, które proponuje bank jest dosyć wysokie. Wynosi ono tak naprawdę około 6 procent w skali roku, ale jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nie ma konieczności zapłacenia dodatkowo podatku Belki to zysk z takiej lokaty jest dokładnie taki sam jak na zwykłej lokacie, której oprocentowanie wynosiło by 7.5 procent w skali roku. Drugim ogromnym atutem tej właśnie lokaty bankowej jest możliwość jej przerwania w zasadzie w dowolnym momencie. Co prawda w tak krótkim okresie czasu nie powinno być wiele sytuacji, zmuszających właścicieli lokat bankowych do przerwania takowej lokaty, ale jeśli już by do tego doszło to w przypadku tej konkretnej lokaty bankowej klienci nie tracą naliczonych do tego momentu odsetek. Jak na razie są to najlepsze lokaty bankowe na taki okres czasu.

Lost Password