Myjnia parowa – jak to działa?

Biznes

Coraz większą popularnością cieszą się mobilne myjnie parowe. To nie tylko wygodne i przenośne rozwiązanie, ale także oszczędność na dłuższą metę użytkowania. Jak przystało na sprzęt, który jest adresowany nie tylko do dużych przedsiębiorców – klienci widzą w nim zarówno wady jak i zalety. Nie można jednak zaprzeczyć, że stanowią świetne zastępcze rozwiązanie zwłaszcza dla tradycyjnych wodnych myjni.

Czym jest myjnia parowa?

Jak sama nazwa wskazuje, myjnia parowa czyści różnego rodzaju sprzęty nie za pomocą wody, a odpowiedniego strumienia pary. Ciśnienie sprzężonej pary zazwyczaj wynosi około 10 barów. Temperatura samej pary myjącej wynosi od 80 do nawet 120 stopni Celsjusza. Te parametry gwarantują urządzeniu dużą skuteczność. Dzięki sprzężonemu ciśnieniu świetnie rozpuszcza brud. Jest również bezpieczna dla wszystkich tworzyw i elementów, do których czyszczenia używana jest myjnia parowa. Kolejną zaletą tego urządzenia jest również jego ekologiczność. Do czyszczenia bowiem nie używa się żadnych środków chemicznych i detergentów, a ilość wody jest nieporównywalnie mała co do tradycyjnych myjni.

Zastosowanie myjni

Wbrew pozorom, jakie dotyczą myjni, jej parowy odpowiednik nie jest zaadresowany jedynie do czyszczenia samochodów. Dzięki parze, której użycie jest bardziej uniwersalne niż sama woda i środki czyszczące, może wyczyścić miejsca trudno dostępne przy zwykłym sprzątaniu. Myjnia parowa swoje zastosowanie znajdzie nie tylko przy częściach samochodu takich jak kołpaki, felgi czy koła, ale także we wnętrzu auta. Ogromnym plusem jest także możliwość czyszczenia silnika, bez obaw o jego uszkodzenie.

Zalety myjni parowej

Podsumowując wcześniejsze wnioski można zauważyć, iż wybierając myjnię parową, klient decyduje się na dużo bardziej ekonomiczne zużycie wody i wszelkiego rodzaju środków wspomagających proces czyszczenia. Dzięki temu nie wytwarza ścieków, dzięki czemu jest mobilna – można używać ją w dowolnym miejscu na posesji. Odpowiednio skompresowana para bez problemów wyczyści nawet najbardziej zalegający brud w najmniejszych zakamarkach.
Średnio na cały proces czyszczenia zużywa od 2 do 4 litrów wody. Tradycyjna myjnia wykorzystuje natomiast aż 160 litrów. Różnica w zużyciu wody jest ogromna. Para sama w sobie ma właściwości sterylizujące , dlatego ma tak szerokie pole zastosowania. Zwłaszcza, że do czyszczenia nie potrzebuje żadnych środków chemicznych. Decydując się na te rozwiązanie oszczędza się nie tylko czas, ale także środowisko i pieniądze.

Lost Password