Co wziąć pod uwagę przy wynajmowaniu biura?

Manager

Nie da się ukryć, że wybór lokalu biurowego jest bardzo ważną kwestią. Wygląd i wielkość powierzchni wpływa na odbiór przedsiębiorstwa przez klientów. Przed podjęciem decyzji o wynajmie biura warto wiedzieć, na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Lokalizacja lokalu

Bardzo ważna jest lokalizacja biura. Klienci łatwiej trafią do lokali położonych w centrum miasta. Poza tym, umiejscowienie blisko rynku, albo głównych  punktów turystycznych pozytywnie wpływa na renomę przedsiębiorstwa. Jak wiadomo w takich miejscach cena za wynajem lokalu jest wyższa niż na obrzeżach miasta. Przy wyborze budynku warto również zwrócić uwagę na wygląd samego gmachu nieruchomości. Biuro znajdujące się w obdartej kamienicy inaczej oddziałuje na świadomość klientów i partnerów biznesowych, niż takie ulokowane w nowoczesnym biurowcu. Wiele ofert powierzchni biurowych proponuje firma: https://www.officelist.pl/. Przedsiębiorstwo proponuje ponad 2750 lokali do wynajęcia, w różnych miastach w Polsce (m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu).

Wielkość biura

Kolejną istotną kwestią jest wielkość lokalu. Biuro musi być na tyle przestronne, by każdy pracownik miał własne, dobrze wyposażone miejsce pracy. Poza tym, przestrzeń powinna być dobrze rozplanowana. Trzeba pamiętać o tzw. poczekalni dla klientów, recepcji i pomieszczeniu socjalnym, gdzie pracownicy będą mogli zjeść śniadanie. Doskonale, jeśli w lokalu znajduje się również sala konferencyjna, w której można organizować spotkania całego zespołu. Dodatkowo, biuro musi być na tyle przestronne, by umieścić w nim wszystkie niezbędne sprzęty multimedialne: komputery, drukarki, skanery, rzutniki czy faksy i skanery.

Parking

Podczas wyboru przestrzeni biurowej warto również zwrócić uwagę czy posiada ona parking dla pracowników. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w centrum miasta, gdzie znalezienie miejsca postojowego często graniczy z cudem. Dodatkowym atutem lokalu jest nie tylko parking dla pracowników, ale również dla klientów i partnerów biznesowych.

Jak widać wybór właściwego lokalu wcale nie jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Poza tym, każda branża ma własne potrzeby i wymogi, dlatego nierzadko trudno znaleźć przestrzeń o odpowiednim metrażu i lokalizacji. Nie mniej jednak, przy wyborze należy pamiętać zarówno o wyglądzie wewnętrznym biura, jak i fasadzie samego budynku, w którym chcemy wynająć lokal. Klienci, którzy po raz pierwszy odwiedzają przedsiębiorstwo, naprawdę kreują wizerunek firmy na podstawie pierwszego wrażenia. Oczywistym jest, że często czynnikiem determinującym wybór lokalu jest jego cena. Czasami jednak warto zdecydować się na mniejszą przestrzeń, ale ulokowaną w centrum miasta.

Lost Password