Wypoczywaj, inwestuj i zarabiaj nad morzem

Nieruchomości

Mieszkania i apartamenty nad polskim morzem od kilku lat są bardzo popularne wśród inwestorów – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że panuje swego rodzaju moda na wybrzeże. Owszem, cenimy sobie wakacje w egzotycznych zakątkach świata, ale nie możemy się również oprzeć urokowi Morza Bałtyckiego.

Około 10 lat temu przeżywaliśmy prawdziwy boom mieszkaniowy, dziś podobnie jest z zakupem mieszkań i apartamentów nad morzem. Współczesny rynek turystyczny oferuje zróżnicowane możliwości inwestycyjne, dzięki którym, mieszkając w Warszawie, możemy zarabiać na wynajmie lokali. Morze przyciąga turystów, a nowoczesne apartamentowce – inwestorów.

Modny Bałtyk

Media i internet promują właściwości klimatyczne oraz walory krajobrazowe Wybrzeża, organizowane są tam liczne festiwale i imprezy kulturalne oraz wciąż modernizowane i rozbudowywane są połączenia komunikacyjne na północ kraju, co sprawia, że z roku na rok na polskich plażach wypoczywa coraz więcej turystów. Co więcej ceny za noclegi i usługi stale rosną, podobnie jak podwyższają się potrzeby i oczekiwania wczasowiczów. Pole namiotowe, ciasna kwatera czy zaniedbany ośrodek wypoczynkowy już nie wystarczą wczasowiczom. Goszczący na Wybrzeżu cenią sobie komfort, wygodę, wysokiej klasy obsługę, a także coraz częściej na wakacjach chcą czuć się jak w domu. Dlatego też tym regionem Polski zainteresowały się firmy developerskie, które korzystają z rozwoju turystyki oraz rosnącą liczbą potencjalnych inwestorów. Luksus kosztuje – przestronne, pięknie i kompleksowo urządzone apartamenty z widokiem na morze są w cenie w każdym europejskim kurorcie.

Mieszkania nad morzem – czysty zysk

Dlaczego tak chętnie inwestujemy w mieszkania? Dlatego że nieruchomości zabezpieczają kapitał, są odporne na inflację, w dłuższej perspektywie przynoszą zysk, a także nie tracą na wartości (wręcz przeciwnie). Największą popularnością cieszą się nieruchomości zlokalizowane w miejscowościach turystycznych, w tym nad morzem. Zakupiony apartament możemy przeznaczyć na miejsce wypoczynku, jednakże zdecydowana większość inwestorów decyduje się na wynajem, generując  ten sposób dodatkowy przychód. Nowo powstające apartamentowce mają zazwyczaj charakter aparthoteli, dzięki czemu właściciel mieszkania nie musi się martwić o jego utrzymanie oraz pozyskiwanie klientów. Cena mieszkania nad morzem zależy od jego standardu i lokalizacji.

Oczywiście najatrakcyjniejsze są apartamentowce położone nad samym brzegiem morza – tak jak obecnie prowadzący sprzedaż mieszkań Marina Royale w Darłowie. Nie bez znaczenia jest styl obiektu; turyści chętnie wybierają nowoczesność oraz marynistyczną architekturę nawiązującą do nadmorskich klimatów. Warto zwrócić uwagę na statystki, które mówią, że wśród wczasowiczów panuje bardzo duże zapotrzebowanie nie na hotele, lecz na domki i właśnie apartamenty, w których pełen komfort mają np. rodziny z małymi dziećmi. To wszystko sprawia, że inwestycja w mieszkanie nad morzem to pewność stałego zysku.

Lost Password