Jak wygląda współpraca z agentem nieruchomości?

Nieruchomości
Wiele osób z utęsknieniem czeka na swój własny kącik, który jest sporą inwestycją. Kupno mieszkania to jednak również stres związany z wyborem inwestycji oraz sporą ilością formalności. Z pomocą może przyjść doświadczony agent nieruchomości, który znajdzie mieszkanie zgodne z potrzebami oraz pomoże załatwić wszelkie formalności.

Pierwsze spotkanie

Aby współpraca była owocna, konieczne jest spotkanie i długa rozmowa na temat różnorodnych szczegółów. Agent zapyta, jakie są oczekiwania kupującego wobec mieszkania lub domu. Ustalony zostanie również limit funduszy na kupno nieruchomości. Klient może oczywiście opowiedzieć o swoich preferencjach dotyczących okolicy, bliskości parków, przychodni, przedszkoli czy szkół. Potwierdzeniem ustaleń jest spisana umowa o współpracę. W dokumencie powinna znaleźć się informacja na temat szczegółowych parametrów, jakie powinna mieć poszukiwana nieruchomość. W umowie znajdziemy także zakres pracy biura oraz wysokość ewentualnej prowizji. Po podpisaniu umowy agent rozpocznie poszukiwania idealnego lokum.

Poszukiwania

Wybrany przez nas agent nieruchomości będzie nas informował o wszystkich istotnych nowościach pojawiających się na rynku nieruchomości. W trakcie pierwszej rozmowy możemy również określić, kiedy agent może kontaktować się z nami za pomocą e-maila i telefonu. W trakcie poszukiwań pojawią się również propozycje prezentacji nieruchomości umówione z pośrednikiem i właścicielem mieszkania.

Negocjacje i sprawdzenie statusu nieruchomości

W momencie wyboru nieruchomości rozpoczyna się kolejny etap dotyczący negocjacji ceny. Może się okazać bowiem, że cena nieruchomości jest zawyżona w porównaniu z podobnymi ofertami z okolicy. Agent nieruchomości świetnie zna rynek i dokładnie zna ceny mieszkań o wybranych cechach. Zadaniem pośrednika jest także sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, czyli zadłużenia, prawa innych osób oraz zapisów w księdze wieczystej. Bogate doświadczenie pozwoli zwrócić uwagę na wszystkie zapisy w umowie i ostrzec klienta przed problemami.

Dlaczego warto wybrać pośrednika?

Dobre biura mają dostęp do większej liczby ofert niż te, które znajdziemy na portalach w internecie. Zazwyczaj ceny oferowanych mieszkań są dużo niższe. Skorzystanie z pomocy oznacza również oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na przeglądanie ogłoszeń i oględziny mieszkań. Agent będzie szukał mieszkań, które odpowiadają preferencjom klienta. Co ważne może również negocjować cenę, ponieważ dokładnie zna rynek i panujące na nim ceny. Agent zapewni także bezpieczeństwo transakcji, ponieważ sprawdzi dokładnie stan prawny nieruchomości.

Lost Password