Jak wybrać odpowiednie rolety?

Biznes

Rolety to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić sobie ochronę przed słońcem oraz wścibskim wzrokiem sąsiadów. Wiele osób zapomina, że są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale mogą też stanowić interesującą dekorację. Dlatego warto zakupić rolety do naszego mieszkania. A jak wybrać odpowiednie?

Co brać pod uwagę przy wyborze?

Warto pamiętać, że pójście do sklepu i zakup pierwszych rolet, które wpadną nam w oko, to nie jest dobry pomysł. Warto wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby dokonać właściwego wyboru. W pierwszej kolejności, musimy określić do jakiego pomieszczenia kupujemy rolety. Inny rodzaj rolet kupuje się do kuchni, inny do sypialni, a jeszcze inny do salonu. Warto też przemyśleć, czy chcemy, aby nasze rolety stanowiły dekorację, a może najważniejsza dla nas jest jedynie ich praktyczna funkcja i tylko ona się liczy. Obecnie rozwój techniczny sprawił, że jest wiele rozwiązań, które mogą zautomatyzować nasze rolety. Napędy do sterowania nimi znajdziemy na sukcesgroup.pl, dzięki temu nie będziemy musieli podchodzić do okna za każdym razem, gdy będziemy chcieli zasłonić lub odsłonić okno. Wystarczy tylko użyć pilota i nie trzeba ruszać się z kanapy.

O czym pamiętać przy mierzeniu rolet?

Rolety swoją funkcję spełnią dobrze tylko wtedy, gdy wszystko odpowiednio zmierzymy. Jak więc określić rozmiar naszych rolet? Przede wszystkim musimy pamiętać, że zależy on od rodzaju umocowania:

  • W przypadku rolet przymocowanych bezpośrednio do ściany albo sufitu powinno się zmierzyć szerokość wnęki okiennej, a następnie dodać po 5 cm z każdej strony. Natomiast wysokość należy zmierzyć od miejsca, w którym planujemy ją zamontować do parapetu, a w przypadku okna balkonowego do podłogi.
  • Rolety można zawiesić na ramie okna – w tym przypadku mierzymy szerokość szyby, a następnie dodajemy po 2 cm z każdej strony, a jej wysokość jest równa wysokości skrzydła okna.

Lost Password