Jak wybrać odpowiednią kancelarie prawną?

Manager

Współpraca z prawnikiem jest niezwykle ważnym elementem. Wiesz o tym, jeśli prowadzisz własny biznes. Od takiej współpracy zależy wiele kwestii Twojego przedsiębiorstwa.

Tutaj warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób znaleźć odpowiednią kancelarię prawną? Jak wybrać tę odpowiednią? Taką, której będziesz mógł zupełnie zaufać. Jednocześnie będziesz miał pewność, że jest ona w dobrych zaufanych rękach. Praca prawnika jest nieoceniona, dlatego musi być ona na możliwie najwyższym poziomie.

Na to zwracaj uwagę w pierwszej kolejności

Przeglądasz ogłoszenia i oferty przeróżnych kancelarii prawnych? Jeśli przeczytasz ich kilkadziesiąt czy nawet kilkaset może się wydawać, że każda z nich jest idealna i właściwie nie ma znaczenie, którą z nich wybierzesz. Nic bardziej mylnego. Każda firma jest inna, ma swoje tradycje, zasady obsługi klienta. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest doświadczenie prawników. Dowiedz się, jak długo firma działa na rynku, jakie doświadczenie maja poszczególne osoby. Przede wszystkim zapytaj, jakie są kompetencje poszczególnych osób. Koniecznym warunkiem jest również zorientowanie się, czy osoby pracujące w kancelarii prawnej, maja doświadczenie z branżą, w której działa Twoja firma.

Kluczowa sprawa w współpracy

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie klienta i prawników, pracujących w danej kancelarii. Podejście do klienta jest niezmierne e ważne. Dlatego warto umówić się na rozmowę z osobą, która będzie zajmowała się Twoimi interesami. Przedstawić swoje oczekiwania, zadać ewentualne pytania. Istotne jest to, czy dana kancelaria współpracowała już z klientami z takiej branży jak Twoja. Wówczas będziesz miał pewność, że pracujący tam ludzie na pewno znają się na rzeczy. Warto zapytać o to. Możesz poprosić również, aby przedstawili swoja wizję współpracy z Twoja firma. Oczywistym jest, że szukasz osoby na „dłużej”. To znaczy, że z taka kancelaria prawna będziesz współpracował przez wiele lat. Jeśli już wcześniej zatrudniałeś prawnika i z jakiś względów musiałeś zakończyć z nim współpracę – wiesz, czego Ci brakowało. Przedstaw nie tylko swoje oczekiwania, ale obawy. Poproś o zaproponowanie formy współpracy. Przekonaj się, co dana kancelaria może zrobić dla Ciebie.

Poproś o referencje

Są dość ważne. To podkreśla doświadczenie kancelarii. Ponadto przekonasz się, czy obsługiwała ona już firmy z branży takiej jak Twoja. Wiele kancelarii zamieszcza takie referencje na swojej stronie internetowej. Przed udaniem się na spotkanie, warto się z nimi zapoznać. Poprosić możesz również o okazanie certyfikatów, podpytać czy dana kancelaria współpracuje z zagranicznymi firmami, adwokatami itp. W niektórych branżach może to być ważne. Dobrze, jeśli pracownicy uczestniczą w konferencjach, szkoleniach, pogadankach itp. To świadczy o tym, że są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Nie obawiaj się zadawać pytań tego typu.

Te wszystkie elementy składają się na to, którą z kancelarii wybierzesz. Postępując według tego schematu jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz idealną dla Twojej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią prawną http://prwlegal.pl/, która oferuje kompleksową obsługę prawną na terenie Warszawy i całej Polski.

Lost Password