Wirtualne biuro – zysk i wygoda

Manager

Nie każdy wie, czym jest wirtualne biuro, choć coraz więcej osób decyduje się tego typu współpracę. Pierwsze e-biuro narodziło się z pomysłu Ralpha Gregory;ego w 1994 r. Rok później pojawili się już pierwsi interesanci i do dziś firma cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Wirtualne biuro stało się bardzo modną formą prowadzenia firmy. Decydują się na nią szczególnie start-upowcy i freelancerzy oraz osoby prowadząc sklepy internetowe, agencje marketingowe czy firmy szkoleniowe. Wiele osób zarabia podróżując, zmieniając miejsca pracy czy pracując w swoim domu na laptopie. Nie potrzebna im jest w prowadzeniu działalności gospodarczej fizyczna przestrzeń, w której będzie funkcjonowała ich firma, gdzie będą odbywać się spotkania z klientami i gdzie będzie pracował sztab ludzi. Potrzebny jest jednak adres firmy, pod którym zostanie zarejestrowana. Jest to konieczność, przed którą nie ma ucieczki i nie da się tego obejść w żaden sposób.

Co oferuje wirtualne biuro?

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z firmą prowadzącą e-biuro, możesz oczekiwać wielu lukratywnych punktów w umowie. Co zyskujesz? Naprawdę dużo. Wszystko zależy od oferty przedsiębiorstwa, ale i abonamentu, jaki zdecydujesz się wykupić. Przede wszystkim zawsze dostajesz adres wirtualny – często renomowanego biurowca w dużym mieście, czego przykładem jest choćby taka firma http://http://www.omnioffice.pl/wirtualne-biuro/. Lokalizacja i opinia o danym miejscu, jak wiadomo, zwiększa prestiż i rodzi zaufanie wśród potencjalnych klientów. Drugą ważną sprawą jest obsługa administracyjna Twojej firmy. Możesz zdecydować się na założenie wirtualnego adresu do korespondencji, na który będzie przychodziła Twoja korespondencja. Pracownicy e-biura mogą też prowadzić Twoją skrzynkę mailową, prowadzić księgowość, a także wspierać Cię prawnie i informatycznie.

Jeśli będziesz potrzebować sali konferencyjnej lub miejsca do pracy (co-working) możesz taką przestrzeń wynająć bez problemu. Pracownicy e-biura będą też odbierają za Ciebie telefony, skanować dokumenty, a później powiadamiać Cię o wykonanej pracy. Często też firma pomaga w załatwianiu formalności, związanych z założeniem działalności i kontaktuje się z Urzędem Skarbowym.

Kwestie finansowe

Oczywiście wiele zyskujesz finansowo decydując się na wirtualne biuro. Możesz wpisywać wszystkie wydatki do kosztów uzyskania przychodu. Oszczędzasz też na meblach i sprzęcie, w które trzeba wyposażyć każde biuro. Nie musisz utrzymywać Kwestie finansowe pracowników, co zwalnia Cię z kolejnych dużych kosztów.

Podsumowując, dobre wirtualne biuro to wygoda i duży prestiż dla Twojej firmy. Wszystko jest załatwione, o wielu sprawach nie musisz w ogóle myśleć i masz więcej czasu dla siebie. Pamiętaj jednak, aby dobrze poszukać, popytać znajomych, przejrzeć fora internetowe, aby e-biuro spełniło wszystkie Twoje wymagania. Musi być to firma solidna, zatrudniająca sztab ludzi, dysponująca bogatym zapleczem techniczno-logistycznym. Upewnij się przed podpisaniem umowy, że będzie to naprawdę owocna współpraca.

Lost Password