Czy warto zamieszkać w Warszawie?

Nieruchomości

Mobilność to jedna z tych cech, które bez wątpienia kojarzymy z nowoczesnością. O ile jeszcze kilka lat temu Polacy w poszukiwaniu lepszych warunków życia często wybierali opuszczenie kraju, dziś trend zaczyna się zmieniać. Poszukujemy lepszych perspektyw zatrudnienia w kraju, zmieniając miejsce zamieszkania. Jednym z najczęstszych kierunków jest oczywiście Warszawa. Dlaczego warto zamieszkać w stolicy?

Najważniejsza jest praca (a raczej płaca)

Z przeprowadzonego przez portal Pracuj.pl badania z 2015 roku wynika, że większość Polaków jest gotowa do zmiany miejsca zamieszkania, jeśli skutkiem tego byłoby znalezienie lepszej pracy. 73% respondentów wyraziło gotowość do relokacji w celu znalezienia zatrudnienia, a 40% byłoby na to gotowych, gdyby wiązało się to ze wzrostem wynagrodzenia. Okazało się, że wiek nie jest tutaj czynnikiem aż tak ograniczającym, jak mogłoby się to wydawać. Problemem byłaby raczej sytuacja rodzinna.

Dziś jednym z najlepszych kierunków zmiany miejsca zamieszkania jest (i zawsze była) stolica kraju. Ze znalezieniem pracy nie powinno być tutaj problemu: bezrobocie wg GUS w II 2019 roku wynosiło zaledwie 1,5%, natomiast przeciętne wynagrodzenie – 6276,47 złotych, czyli ponad 1000 złotych więcej niż średnie wynagrodzenie w całym kraju. Należy również pamiętać, że w Warszawie znajdują się centralne siedziby wielu firm, zwłaszcza tych o międzynarodowym zasięgu. To doskonały kierunek dla wszystkich tych, którzy chcą wspinać się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej, a z różnych względów nie mają takiej możliwości w swoim regionie.

Nowoczesne inwestycje

Warszawa to od lat miejsce, w którym powstaje najwięcej nowych mieszkań. Jest to oczywiście związane z rosnącym zapotrzebowaniem (obecnie w stolicy żyje ponad 1,7 mln ludzi). Z różnych statystyk wynika, że 1/5 wszystkich mieszkań, które w ostatnich latach wybudowano w Polsce, to właśnie inwestycje stołeczne. Ze względu na duży obszar miasta, każdy ma możliwość znaleźć tu nowe mieszkanie dla siebie i swojej rodziny. Jedni będą chcieli mieszkać jak najbliżej centrum, inni wybiorą jedną z podmiejskich dzielnic. To, co może przyciągać kolejnych mieszkańców, to również charakter inwestycji. O zwykłych blokach z płyty można już zapomnieć. Dziś inwestorzy stawiają na ciekawy design i zaskakujące rozwiązania architektoniczne, a przy tym nawiązują do tradycji. Osiedla mieszkaniowe przestają odstraszać – dziś to przytulne, rodzinne, niewysokie budynki zapewniające mieszkańcom najwyższy standard i komfort. Przykładem może być tutaj realizowana na warszawskim Wilanowie inwestycja Rezydencje Pałacowa, więcej.

Zawsze w centrum wydarzeń

Czego mogą zazdrościć mieszkańcy innych regionów warszawiakom? Na pewno wszelkich inicjatyw i wydarzeń kulturalnych. Tu przecież odbywają się największe imprezy sportowe (Stadion Narodowy stwarza ku temu najlepsze możliwości), kulturalne czy polityczne. Najczęściej w Warszawie odbywają się koncerty największych gwiazd muzyki. Stolica to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Liczba zabytków i muzeów zachęca do zwiedzania. Ale Warszawa to również miasto zielone – na jej obszarze znajduje się 88 parków o łącznej powierzchni ponad 930 ha. Fani aktywnego wypoczynku znajdą tu wiele ścieżek rowerowych i sposobności do weekendowych wypadów za miasto (np. do Kampinoskiego Parku Narodowego). Ze względu na swoje położenie Warszawa może być też doskonałym kompromisem dla tych, którzy nie mogą zdecydować, czy wolą odpoczynek w górach, czy nad morzem. Doskonała komunikacja z każdym zakątkiem kraju pozwoli dotrzeć w ciągu kilku godzin w wybrany region kraju!

Lost Password