Co warto wiedzieć o pracy adwokata?

Finanse

Koszty związane z wynagrodzeniem adwokata przy różnego rodzaju sprawach sądowych bardzo często są traktowane przez klientów jako podstawowa pozycja, na której można „zaoszczędzić”. W praktyce jednak tego typu oszczędzanie w wielu przypadkach okazuje się jedynie pozorne: zatrudnienie bowiem dobrej kancelarii adwokackiej może być bowiem traktowane jako coś w rodzaju inwestycji, w wyniku której klient zaoszczędzi lub zyska kwotę o wiele wyższą, niż wynagrodzenie adwokata.

Usługi adwokata w sprawach o alimenty

Sprawy o alimenty to jedna z najczętszych okazji, w przypadku których zatrudnienie adwokata jest nieodzowne. Przeważnie, kobiety starające się w sądzie o alimenty wybierają możliwie jak najtańszych prawników. Tymczasem, zatrudnienie dobrego, specjalizującego się w tej dziedzinie adwokata stanowi niemal pewną gwarancję uzyskania wyższych alimentów. Warto bowiem pamiętać, że osoby pozwane o płacenie alimentów często stosują różnego rodzaju sztuczki mające na celu wykazać, że ich dochody są niższe, niż w rzeczywistości. Dobry, doświadczony adwokat potrafi zdemaskować tego rodzaju zabiegi przed sądem, co rzecz jasna niemal nigdy nie pozostaje bez wpływu na wysokość zasądzonych alimentów. Dobry adwokat może okazać się również niezwykle pożyteczny jeżeli chodzi o porady rozwodowe, czyli, z grubsza mówiąc, ogólną strategię prowadzenia całej sprawy rozwodowej, a więc na przykład kwestię tego, czy w danym wypadku opłaca się rozpoczynać sprawę rozwodową z orzekaniem o winie, czy bardziej korzystne będzie jednak zawarcie ugody z współmałżonkiem.

Sprawy związane z wypłatą ubezpieczeń

Statystyki wskazują, że rośnie liczba kancelarii adwokackich zajmujących się sprawami związanymi z wypłatą ubezpieczeń. Bardzo często zdarza się, że kwota wypłacona przez ubezpieczyciela z tytułu na przykład śmierci bliskiej osoby wynosi zaledwie kilkanaście tysięcy złotych. Niewielu klientów zdaje sobie z tego sprawę, ale z pomocą doświadczone i sprawnego adwokata podobne decyzje firm ubezpieczniowych można skutecznie podważyć przed sądem, wykazując, że wypłacona kwota jest po prostu niewspółmierna do doznanej przez klienta szkody. W takich wypadkach firmy ubezpieczeniowe bardzo często idą na ugody, w wyniku których kwota wypłacona z tytułu ubezpieczenia ostatecznie jest nawet kilka razy wyższa, niż wcześniej wypłacone świadczenie.

 

Lost Password