Jak urządzić elegancką łazienkę w biurze?

Biznes

Urządzanie łazienki kojarzy nam się z domowym zaciszem. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie wyposażenie łazienki w siedzibie firmy. Toaleta w tego rodzaju obiektach może być wizytówką firmy, którą obejrzą odwiedzający ją goście. To także dość istotne miejsce dla pracowników, którzy korzystają z niej na co dzień. Pomieszczenie to powinno być zaaranżowane w praktyczny sposób. Należy także zwrócić uwagę na aspekt wizualny.

Jaka powinna być łazienka w biurze?

Pytanie przywodzi na myśl jedną odpowiedź: praktyczna i stylowa! Łazienka w biurze to miejsce, z którego korzysta wiele osób. Codziennie zaglądają do niej pracownicy, współpracownicy firmy czy klienci. Wyposażenie tego wnętrza ma więc bardzo duże znaczenie. W łazience biurowej muszą znaleźć się toalety oraz umywalki. W większych biurach stawia się na kilka kabin oraz kilka umywalek pozwalających na korzystanie z łazienki przez większą ilość osób. Kabiny powinny być odpowiednio wygłuszone, aby z toalety dało się korzystać w komfortowy sposób. W męskiej łazience należy dodatkowo zamontować przestrzeń z pisuarami. Większa łazienka pozwala na korzystanie jednocześnie przez kilka osób, co pozwoli uniknąć kolejek do skorzystania z niej. Wnętrze kabin łazienkowych nie powinno być zbyt ciasne.

Wybór urządzeń sanitarnych

W nowoczesnych biurach spotkamy najczęściej WC podwieszane. Modele te są niezwykle eleganckie i korzysta się z nich niezwykle komfortowo. Warto wspomnieć także o dość prostym czyszczeniu tego rodzaju armatury łazienkowej. Serwis sprzątający na pewno doceni także antybakteryjną powierzchnię, którą czyści się sporo szybciej i łatwiej. Umywalki powinny znajdować się w jednym rzędzie, co ułatwi korzystanie z tej przestrzeni i jej sprzątanie. Koło umywalek warto postawić kosze na śmieci oraz pojemniki z ręcznikami papierowymi. Kosze na śmieci okażą się niezbędne także w kabinach.

Dodatkowe wyposażenie łazienki biurowej

Dość istotnym elementem wyposażenia w każdym biurze są lustra. To właśnie dzięki nim możemy skontrolować swój wygląd czy poprawić makijaż. Zadaniem lustra jest także dodanie elegancji wnętrzu oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Zadbaj także o dobre oświetlenie tej strefy i postaw na neutralne białe światło. W wielu łazienkach znajdziemy rośliny czy inne elementy dekoracyjne, np. obrazy czy plakaty na ścianach. Nie zapomnij także o regularnym serwisie sprzątającym, który zadba o higienę i wygląd wnętrza. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie kilku odświeżaczy, które co jakiś czas automatyczne dozują zapach do wnętrza.

Lost Password