Jakie treści powinien zawierać profesjonalny portal ekonomiczny?

Biznes

Pasjonujesz się dziedziną ekonomii i jesteś na etapie poszukiwania portalu, który zatrzyma Cię na dłużej niż jeden artykuł? Sprawdź, jakiego rodzaju treści powinien zawierać profesjonalny portal ekonomiczny, na który warto zwrócić uwagę.

1. Porady na temat ekonomii

Jak zacząć biznes, w co warto zainwestować, jaki kredyt się najbardziej opłaca… To tylko przykładowe, ogólne tematy, które w ramach porad powinny zostać opracowane na dobrym portalu ekonomicznym. Czytelnik powinien znaleźć na nim treści odpowiadające na jego problemy i wątpliwości oraz ułatwiające codzienne funkcjonowanie w tym zakresie życia.

2. Case studies

Dobrze, gdy powyższe porady dają odzwierciedlenie w realnym życiu. Z tego względu na portalu ekonomicznym sprawdzą się studia przypadków w dziedzinie finansów i biznesu, np. opisanie drogi do sukcesu jakiejś firmy albo opłacalny proces spłaty kredytu. Tego typu treści odgrywają dwie role: pomagają autorowi w tworzeniu wizerunku eksperta, a także inspirują i motywują czytelników do osiągania podobnych celów.

3. Newsy ze świata ekonomii

Ważny event branżowy? Spadek na giełdzie? Profesjonalny portal ekonomiczny wie o tym jako pierwszy i informuje swoich czytelników o aktualnych wydarzeniach w tych dziedzinach. Tego rodzaju treść zainteresuje zwłaszcza pasjonatów ekonomii albo osoby pracujące w branży, np. bankowców czy maklerów.

4. Możliwość rozmowy ze specjalistą

W jaki sposób zrobi to portal ekonomiczny – poprzez cykl regularnie pojawiających się artykułów (pomoc wolniejsza) czy chat z ekspertem (pomoc szybsza), to już zależy od redaktora naczelnego. Doradztwo w zakresie finansów, biznesu, giełdy czy obrotu nieruchomościami pochodzące od specjalisty jest o wiele cenniejsze niż pomoc wujka Google czy znajomych bez odpowiednich kwalifikacji.

5. Słowniczek pojęć ekonomicznych

Coś w sam raz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją długofalową przygodę z ekonomią albo korzystają z jej zasobów tylko chwilowo. Wyjaśnienie problematycznych słów i zagadnień w osobnej zakładce pomaga chociażby w zrozumieniu artykułów umieszczonych na portalu.

Lost Password