Transport palet – jak zabezpieczyć towar na palecie?

Manager

Prowadzenie działalności biznesowej to zadanie niezwykle wymagające. Decydując się działanie w segmencie TSL (transport, spedycja, logistyka), kierownictwo musi dbać nie tylko o pozyskiwanie kontrahentów czy prowadzenie kampanii marketingowej, ale także przywiązywać wagę do takich aspektów operacyjnych jak na przykład odpowiednie zabezpieczenie towaru składowanego na paletach. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie są kaptury foliowe na palety.

Kaptury na palety – na czym polega to rozwiązanie?

Wykonane z folii kaptury na palety to stosunkowo proste, ale w praktyce bardzo skuteczne rozwiązanie. O jego licznych zaletach dobrze świadczy fakt, że jest ono w ostatnich latach w coraz większym stopniu stosowane w przedsiębiorstwach logistycznych, magazynach itd., ale także firmy budowlane, kurierskie oraz wiele innych. Kaptury foliowe przede wszystkim funkcją ochronną.

Do przygotowania powłoki ochronnej wykorzystywane są na dwa główne rodzaje folii:

zwykłe,
termokurczliwe.

Ponieważ do wytwarzania folii często wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, wybór folii to dobra decyzja dla wszystkich tych, którzy podejmują działania z myślą o korzyściach dla środowiska naturalnego.

Co można zabezpieczyć dzięki kapturom na palety?

Dzięki wykorzystaniu kapturów foliowych możliwe jest zabezpieczenie właściwie każdego rodzaju zgromadzonego ładunku, od ceramiki czy wyrobów metalowych i drewnianych aż po materiały płynne (w tym na przykład kleje, cement czy farby), a nawet kostkę brukową.

Kaptur foliowy na palety – przed czym chroni?

Odpowiednio wykorzystany foliowy kaptur na paletowe ładunki magazynowe jest w stanie ochronić przesyłki przed takimi rodzajami zagrożeń z najbliższego otoczenia jak na przykład:

– kurz,
– trociny,
– pyłki (ważne w przypadku, gdy w pobliżu hali magazynowej wykonywane są prace polegające na obróbce materiału),
– silne, długotrwałe promieniowanie ultrafioletowe (UV). Oddziaływanie promieni słonecznych jest czasem pomijane, ale także może wpływać w negatywny sposób na przechowywane towary. Produkty narażone przez długi czas na silne promienie mogą zacząć tracić swoje barwy,
– opady atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad) – jest to niezbędne, jeśli dane przedsiębiorstwo przechowuje towary poza halą magazynową.

Last but not least, kaptury foliowe do palet zabezpieczają zgromadzony ładunek przed przemieszczaniem, obsuwaniem itd. Jest to szczególnie ważne podczas transportu ładunku samochodem ciężarowym, ale także wózkiem widłowym.

Lost Password