Tesla zwraca uwagę

Finanse

Rok 2020 + A22: A32 przyniósł wzrost i spadek wielu różnych akcji na rynkach finansowych, zaskakując inwestorów na każdym kroku. Jedną z firm, która wzrosła w czasie pandemii, była zawsze intrygująca Tesla. Ci, którzy inwestują w akcje Tesli na rynkach finansowych, mieli ciekawy rok w 2020 roku. Firma z nowicjusza na rynku samochodów elektrycznych stała się znaną marką. Świat dokonuje namacalnej zmiany w kierunku zrównoważonego rozwoju i zielonej energii, co dobrze działa na Tesle, koncentrując się na najnowocześniejszym zrównoważonym rozwoju. Wraz z włączeniem przez Unię Europejską zielonej energii do planów naprawy gospodarczej Covid-19 i dążeniem do drastycznej redukcji emisji dwutlenku węgla, a także skupieniem się nowego prezydenta USA Joe Bidena na zrównoważonym rozwoju, następuje zmiana w powietrzu, która obejmuje bardziej strategiczne i zamierzone podejście do przejścia na czystszą energię. Przyjrzyjmy się, jak Tesla osiągnęła sukces w 2020 roku i co 2021 może przynieść pionierskiej firmie produkującej samochody elektryczne.

Maverick Musk

Założyciel Tesli i indywidualista w dziedzinie pojazdów elektrycznych Elon Musk stał się synonimem innowacji i przyszłościowego myślenia. Przez krótki czas Musk zajął nawet pierwsze miejsce jako najbogatsza osoba na świecie, wyprzedzając Jeffa Bezosa z ekstrawagancką wartością netto 185 miliardów dolarów. Bogactwo Elona Muska wzrosło wykładniczo w ciągu ostatnich pięciu lat, czyniąc ogromne postępy, aby wylądować na samym szczycie. Jednak reakcja Muska czyni pokorę samą w sobie, ponieważ moloch technologii po prostu skomentował „Jakie to dziwne” i „Cóż, wracam do pracy…” na Twitterze po ogłoszeniu tego ogłoszenia. W lipcu Musk zastąpił Warrena Buffeta na pozycji 7. najbogatszej osoby na świecie, a następnie w listopadzie wyprzedzono Billa Gatesa, gdy Musk awansował na drugą najbogatszą osobę. Oto zabawny fakt, żeby dać ci wyobrażenie o rodzaju wzrostu bogactwa, o którym mówimy: Elon Musk powiększył swój majątek w ciągu ostatniego roku o ponad 132 miliardy dolarów, czyli całą wartość netto Billa Gatesa. Wizja Muska została doskonale zrealizowana, gdy Tesla zadomowił się w swojej przestrzeni jako lider w dziedzinie pojazdów elektrycznych i systemów energii odnawialnej. Ponieważ znaczenie energii odnawialnej wzrosło w roku 2020, Tesla jest doskonale przygotowana do skorzystania. Musk niedawno ujawnił odświeżenie Tesli Model S, które jest najnowszą ofertą firmy i które będzie dostępne w trzech modelach, każdy w innym przedziale cenowym, z różnymi, nieco innymi funkcjami. Samochód osiąga maksymalną prędkość 322 km/h i zasięg ponad 837 km, co czyni go jednym z najlepszych samochodów elektrycznych na rynku. Dzięki takim ofertom Tesla jest potęgą, z którą należy się liczyć w dziedzinie energii odnawialnej, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych.

Przejęcie Tesli

Cele sprzedażowe Tesli na 2021 r. były bardzo oczekiwane, a inwestorzy czekali z niecierpliwością przez ostatnie kilka tygodni na ich ujawnienie. Ci, którzy inwestują w akcje Tesli, zauważyli, że ceny akcji gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, po ponad dziewięciokrotnym wzroście. Na dzień 28 stycznia 2021 r. akcje Tesli były sprzedawane po cenie 836,37 USD, co oznacza szybki wzrost o 14,5% w porównaniu z ich wcześniejszą ceną 730,24 USD 4 stycznia. W pewnym momencie pod koniec stycznia ceny akcji Tesli przekroczyły 880 USD, czyli 10 razy więcej niż w marcu 2020 r., czyli dokładnie 85 USD. Wartość rynkowa Tesli wzrosła do 760 miliardów dolarów, co z pewnością nie jest łatwe. Dla firmy, która odnotowała swój pierwszy zyskowny rok w ciągu ostatniego roku finansowego, jest to po prostu niespotykane. Akcje Tesli osiągnęły stosunek ceny do zysku na poziomie 1700, co jest bezprecedensowe w porównaniu z Amazonem, który ma stosunek ceny do zysku na poziomie 97 i Apple z 94. Przyszłość Tesli wygląda jasno, a jeśli początek tego roku będzie cokolwiek do przejścia, Tesla może kontynuować obecną trajektorię wzrostu, nawet w obliczu nowej konkurencji.

Podsumowanie

Cały ruch cen akcji Tesli może stanowić zarówno szanse, jak i ryzyko dla tych, którzy inwestują w akcje marek takich jak Tesla w formie kontraktów CFD lub kontrakty różnicowe, co pozwala korzystać z ruchów cen w obu kierunkach (wzrostów i spadków) bez konieczność zakupu instrumentu bazowego (w tym przypadku jakichkolwiek faktycznych akcji). Osoby planujące inwestycje w akcje Tesli powinny zwracać uwagę na najnowsze wiadomości i wszelkie czynniki, które mają wpływ na pojazdy elektryczne i energię odnawialną, aby wyprzedzić rynki i dowiedzieć się, jak te czynniki mogą wpłynąć na cenę akcji Tesli.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78.16% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Lost Password