Telefonia internetowa VoIP — ceny są tutaj zaskakująco niskie

Biznes

Telekomunikacja, bazująca jedynie na połączeniach internetowych, to stosunkowo nowe rozwiązanie, które jest zmorą konwencjonalnych operatorów komórkowych. Mamy dostęp do wszystkich urządzeń, które obsługują tę technologię w bardzo atrakcyjnych cenach. Są tutaj również dostępne wideo rozmowy, w tym samym, standardowym koszcie usługi. A wisienką na tym torcie jest brak abonamentu — płacisz jedynie za wykorzystane minuty.

Czy w sieci VoIP ceny są jedynym atutem?

To, co będzie kusiło najbardziej, w tego rodzaju telekomunikacji VoIP: ceny, niezależność oraz innowacyjność. Jeżeli będziemy chcieli zweryfikować koszty połączeń w telefonii wykorzystującej internet, to minuta rozmowy głosowej w kraju, będzie nas kosztowała nie więcej niż 5 groszy. Natomiast dzwoniąc za granicę, dajmy na to do Wielkiej Brytanii, nie powinniśmy zapłacić więcej niż około 20 groszy za minutę. Coraz więcej operatorów nie wymaga opłat, jeżeli dzwonimy do osób, korzystających z oferty tego samego usługodawcy. Jest to niesłychanie wygodne, jeżeli prowadzimy firmę i każdy w obrębie tego przedsiębiorstwa korzysta z usług telekomunikacji VoIP. Ceny są tutaj największą zaletą.

Niezależność

Nudne i przede wszystkim kosztowne abonamenty oraz plany taryfowe, które mają się nijak do potrzeb klientów, w tym przypadku zostały wyeliminowane. Osoba, która zdecydowała się na tego typu usługi, płaci tylko za połączenia. Nie ma możliwości ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to szalenie korzystne, ponieważ samemu można wpłynąć na wysokość rachunków telefonicznych. Niezależność w tym wypadku to podstawa.

Innowacyjność

W tego rodzaju usługach, nie ma nic dziwnego w wideo-rozmowach, przesyłaniu plików oraz wiadomościach tekstowych. Wszystkie opcje, które są oferowane przez konwencjonalnych usługodawców, są również dostępne w technologii VoIP. Ceny jednak są zdecydowanie niższe oraz odpada koszt użytkowania internetu. Wszystko do diametralnie zmniejsza wydatki, a maksymalizuje komfort użytkowania.

Lost Password