Sprzedaż elektrośmieci się opłaca

Biznes

Nie da się ukryć, iż żywotność urządzeń AGD czy RTV wcale nie jest długa, więc prędzej czy później każdy użytkownik stanie przed koniecznością zakupu nowego sprzętu. Pozostaje jednak pytanie, co zrobić z tym starym? Wyrzucanie go czy też oddawanie na wysypisko nie jest dobrym pomysłem, gdyż zawiera on cenne metale kolorowe, które można sprzedać firmom, które zajmują się recyklingiem. Dzięki temu uda się odzyskać część pieniędzy.

Elektrozłom – jakie metale może zawierać?

W starych zepsutych lodówkach czy sprzęcie RTV można znaleźć wiele cennych metali kolorowych. W dzisiejszych czasach skupy zarabiają na nich fortunę, wzbogaca się również osoba sprzedająca, więc nim odda się coś złomiarzowi pukającemu do drzwi, warto sprawdzić, czy przypadkiem nie zawiera cyny, miedzi, brązu, platyny czy aluminium. Należy jednak wiedzieć, że metale kolorowe nie zawierają żadnych domieszek żelaza. Najbardziej pożądanymi surowcami jest wolfram, węglik spiekany, a także czysty nikiel, które również można znaleźć w zepsutej elektronice.

Co można oddać na skup?

Punkty skupu złomu chętnie przyjmują telewizory, lodówki czy pralki w całości. Nie należy się jednak cieszyć zbytnio, gdyż cena nie będzie mnożona przez kilogramy, bo wartościowe są jedynie metale kolorowe, które nie występują w takich urządzeniach w dużej ilości. Robiąc porządki w garażu, można sprzedać też do skupu czysty surowiec, za który cena na pewno będzie już atrakcyjna. Oczywiście można wcześniej sprawdzić na zlomskup.eu, z jakimi surowcami opłaca się fatygować na skup. Metale kolorowe, których nie trzeba odzyskiwać, są najlepszą formą na zarobek. Jeśli sprzedawane będą stopy, bo wcześniejszej analizie skup wyceni dopiero wartość złomu.

Recykling elektrośmieci

Patrząc na fakt, iż elektronika rządzi dziś światem, nie w jednym domu można odnaleźć stosy elektrośmieci. Wyrzucanie ich jest zakazane, a niestety jest to powszechne zjawisko. Skup bardzo chętnie je przyjmie. Firmy odbierają od klientów drukarki, komputery, a zwłaszcza płyty główne, procesory itp. Oczywiście akumulatory, żarówki, które zwierają bardzo cenny wolfram czy narzędzia tnące będą również mile widziane.

Dlaczego recykling elektrośmieci to dobry biznes?

Dlatego, że firmy z takich wielomateriałowych śmieci odzyskują nie tylko tradycyjny złom, lecz także wiele cennych metali szlachetnych i rzadkich. Nie dość, że niesie to za sobą korzyści finansowe to pozytywnie oddziałuje na środowisko, bo elektrozłom w dużych ilościach może być toksyczny dla ludzi i zwierząt. Nie każdy jednak skup przyjmuje sprzęt RTV czy AGD w całości, bo do analizy, jakie faktycznie metale kolorowe zawiera, niezbędne są specjalne spektrometry.

Na czym można najwięcej zarobić?

Najbardziej opłacalnym biznesem będzie sprzedaż sprzętu elektronicznego i komputerów, gdyż zawierają najwięcej cennych surowców. Ceny jednak mogą być bardzo różne i uzależnione do skupu. Tutaj warto zachować czujność i najpierw sprawdzić je w kilku punktach a dopiero wtedy można wybrać ten, który oferuje najwięcej.

Lost Password