Sprawdź, jak przyciągnąć użytkowników na stronę internetową swojej firmy

Manager

W dzisiejszych czasach witryna internetowa firmy pełni podobną rolę, jak dawniej szyld nad wejściem. Powinna przykuwać uwagę i zachęcać do skorzystania z oferowanych usług.

W czasach powszechnego dostępu do Internetu coraz więcej usług jest wyszukiwanych i kupowanych online. Dlatego strona internetowa firmy powinna być łatwa do znalezienia, prosta w obsłudze i atrakcyjna pod względem treści.

SEO – dlaczego to takie istotne?

Użytkownik chcący znaleźć w Internecie określony produkt, skorzysta z wyszukiwarki internetowej. Z tego powodu należy zadbać o to, by firmowa strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania fraz związanych z jej działalnością, i to najlepiej jak najwyżej. Wszystkie działania, które do tego prowadzą to tak zwane SEO (ang. search engine optimization), czyli inaczej pozycjonowanie stron www. Warto się o nie zatroszczyć, bo wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, to częstsze odwiedziny strony, a tym samym większe szanse na zwiększenie sprzedaży.

Pozycjonowanie – na czym to polega?

Algorytmy Google’a muszą wiedzieć, jaka jest treść i jakość witryny. Wszystko po to, by zdecydować, kiedy i jak wysoko wyświetlać ją na stronie wyników wyszukiwania.  Dlatego należy zadbać o optymalizację kodu html ­– uzupełnienie metatagów i opisów alternatywnych grafik, odpowiednią architekturę informacji na stronie czy w końcu o regularne zamieszczanie na niej unikalnych i wartościowych treści. Istotną częścią SEO jest linkbuilding, który polega na umieszczaniu linków do witryny na innych stronach. Im więcej odnośników wysokiej jakości, tym wyższa pozycja strony.

Audyt SEO – w czym może pomóc?

Audyt SEO to dokument zawierający wskazówki, jak poprawić pozycje strony. Powstaje po dokładnym przeanalizowaniu witryny i osiąganych przez nią wyników oraz zawiera konkretne wskazówki do wdrożenia. Jego przygotowanie najlepiej powierzyć sprawdzonemu domowi mediowemu.

Audyt SEO pomoże w skutecznym pozycjonowaniu strony, które jest działaniem złożonym i czasochłonnym. Fabryka Marketingu to dom mediowy w Warszawie, który oferuje jego przeprowadzenie i pomoc we wdrożeniu.

Lost Password