Skup mieszkań, czy ta usługa pomoże szybko sprzedać nieruchomość ?

Nieruchomości

Każdy, kto kiedykolwiek próbował sprzedać, jakąś nieruchomość zdaje sobie sprawę, że nie zawsze jest to proste. Zależy to od wielu czynników, a koniunktura na rynku nieruchomości ma kluczowe znaczenie. Mieszkanie czy lokal wystawione, a kupców jak nie ma, tak nie ma. Jeżeli nie zależy nam na sprzedaży, to z reguły czekamy na odpowiedniego klienta. Tylko co robić, gdy nam się spieszy, potrzebujemy tych pieniędzy ze sprzedaży, mamy określony czas na odzyskanie pieniędzy ? Jest jedno rozwiązanie, które ściągnie nam z głowy ten problem. Aby sprzedaż była bezproblemowa i szybka, naszą nieruchomość przekażmy specjalistom, dla których codziennością jest skup mieszkań. Zajmą się tym w sposób profesjonalny i załatwią wszystkie formalności.

Skup nieruchomości, czy te usługi są dla nas korzystne ?

Najczęściej mamy problemy z nieruchomością trudno zbywalną. Może ona być położona w okolicy mało atrakcyjnej lub jej stan wymaga dużego wkładu finansowego. Nie umiemy też trafić do odbiorcy, który mógłby być zainteresowany, mamy po prostu ograniczoną wiedzę w tym zakresie. Oczekiwanie na kupca może być frustrujące, szczególnie gdy mamy mało czasu na sprzedaż. Czasem jest to wyjazd zagraniczny lub planowanie innej inwestycji, na którą potrzebne są właśnie te pieniądze. Na pewno szybka sprzedaż będzie nas cieszyć, ale czy ucieszy nas również cena ?

Jak działa skup nieruchomości ?

Należy się skontaktować z biurem, które w swojej ofercie ma skup mieszkań Poznań. Kompetentna osoba wyceni naszą nieruchomość, a po analizie poinformuje nas o cenie, jaką możemy uzyskać. Wartość takiej nieruchomości jest przeważnie wyceniana na 80% wartości rynkowej, za jaką mogliśmy sprzedać, gdyby trafił się odpowiedni klient. Tylko czy ten klient się trafi i kiedy ? Dlatego mimo niższej ceny niż zakładaliśmy, może warto tę opcję sprzedaży przemyśleć. Po udanej transakcji to skup nieruchomości musi zabiegać o klienta i szukać rynku zbytu.

Co oznacza dla nas szybka transakcja ?

Czekając na sprzedaż, nigdy nie wiemy, ile to potrwa, rok czy kilka lat. Koniunktura może się zmienić, cena rynkowa nieruchomości jeszcze się zmniejszyć i możemy jeszcze mnie uzyskać, niż w obecnej chwili. Przy szybkiej transakcji mamy gotówkę, którą możemy zainwestować, a nasze pieniądze, nie są już zamrożone w problematycznej nieruchomości.
Musimy sami zdecydować, czy jest to opcja dla nas korzystna. Może chociaż warto spotkać się z doradcą i dowiedzieć się, jaką cenę możemy osiągnąć w skupie nieruchomości. Może się okazać, że cena będzie dla nas odpowiednia i czekanie długotrwałe na klienta, może się po prostu nie opłacać. 

Lost Password