Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii ?

Podatki

Pierwszy i najważniejszym czynnikiem, o którym trzeba powiedzieć to termin złożenia zeznania. Czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii  jest zależny przede wszystkim od czasu, w jakim złożysz deklarację do Belastingdienst. Im szybciej dostarczysz swoje zeznanie, tym szybciej będziesz mógł liczyć na zwrot pieniędzy na swoje konto. Nie warto więc zwlekać, i jak najszybciej dostarczyć wymagane dokumenty do Holenderskiego urzędu skarbowego. Czy w takim razie istnieje jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu?

Ile czeka się na decyzję Belastingdienst?

W takim ile się czeka na zwrot podatku z Holandii? Belastingdienst nie ma ustalonej dokładnego terminu, do którego musi rozpatrzeć nasze zeznanie i przesłać nam pieniądze. Skomplikowany proces wymagający dodatkowo bardzo dokładnego weryfikowania zaświadczeń o dochodach z Polski sprawia, że trwa to zazwyczaj kilka miesięcy. Holenderscy urzędnicy są  zobowiązani do bardzo rzetelnego sprawdzenia danych osobowych, dochodów, pieczątek czy poprawności formularza dlatego należy być bardzo cierpliwym, czekając na zwrot podatku z Holandii.

Rozliczenie podatku z Holandii – jak najszybciej odzyskać pieniądze?

Jeżeli zależy nam na jak najszybszym odzyskaniu zwrotu podatku z Holandii, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników. Po pierwsze musimy pamiętać o terminach rozliczenia. Jeżeli jesteśmy zameldowani w Holandii, obowiązuje nas termin 1 maja a, w przypadku braku meldunku musimy złożyć odpowiednie dokumenty nie później niż do 1 lipca. Nie warto jednak czekać do końca, a rozliczać się zaraz po otrzymaniu karty podatkowej. Zwiększa to szansę na szybkie odzyskanie pieniędzy, ponieważ zeznania rozpatrywane są w odpowiedniej kolejności. Decyzję podatkową otrzymasz drogą pocztową na uprzednio zarejestrowany adres, więc należy zadbać, aby dane o miejscu zamieszkania i numer konta były aktualne. Przyjmuje się, że po spełnieniu wszystkich tych czynników i odpowiednim wypełnieniu formularza, czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to najczęściej 3-4 miesiące.

Zwrot podatku z Holandii z Aangifte24

Chcesz ubiegać się o zwrot podatku z Holandii, ale nie wiesz, jak poradzić sobie z kwestiami formalnymi? Zaufaj naszym specjalistom od podatków, a pomożemy Ci przejść przez cały proces bez niepotrzebnego stresu i komplikacji. Rozliczenie podatku z Holandii to dla nas codzienność. Załatwimy dla Ciebie wszystkie potrzebne formalności i skontaktujemy się w Twoim imieniu z holenderskim urzędem skarbowym. Praktyka pokazuje, że nieco prędzej rozpatrywane są zeznania online, dlatego dzięki rozliczeniu przez naszą nowoczesną aplikację pozwoli Ci szybciej odzyskać zwrot. Zapraszamy do współpracy – Aangifte24

 

Lost Password