Salon – wizytówka każdego domu

Nieruchomości

Salon jest wizytówką każdego domu. To właśnie to pomieszczenie jako pierwsze widzą odwiedzający nas goście i to w tym miejscu toczy się życie domowników. W salonie wspólnie spędza się czas na rozmowach, grach czy po prostu oglądając telewizję. To centrum całego domu, dlatego tak ważne jest, aby salon był urządzony w sposób nie tylko funkcjonalny, ale też sprzyjający wypoczynkowi. Jak urządzić stylowy salon, nawiązujący do aktualnych trendów wnętrzarskich?

Organizacja przestrzeni w salonie

Spoglądając na dowolny salon w polskim domu,  można w każdym z nich znaleźć pewne powtarzające się elementy. Zazwyczaj w pomieszczeniu tym znajduje się sofa lub narożnik oraz stolik kawowy. 

W niewielkich salonach dobór mebli o zorganizowanie przestrzeni ma duże znaczenie. Trzeba bowiem na małym metrażu zmieścić meble spełniające kilka funkcji, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu.Często z braku osobnej jadalni również i stół wraz z krzesłami, niektórzy wydzielają także część salonu jako przestrzeń biurową.

Dobierając meble do salonu w sklepie Najtansze-meble.pl warto wcześniej przemysleć jaką powierzchnię w pomieszczeniu posiadamy i jakie strefy mają zostać wydzielone. Te same meble umieszczone w salonie i dużej powierzchni, w małym pokoju mogą optycznie zmniejszać jego powierzchnię. 

Meble do dużego salonu

Właściciele dużych mieszkań i domów, dysponujący sporą powierzchnią w salonie, mogą sobie pozwolić na nieco więcej swobody w doborze mebli. Nie jest konieczne skrupulatne sprawdzanie, czy dana sofa lub stół zmieszczą się w pomieszczeniu i nie zaburzą wizualnie proporcji. To właśnie w takich wnętrzach o dużym metrażu najlepiej wyglądają rozłożyste narożniki w kształcie litery U, ustawione wraz w komplecie z fotelami czy witryny na książki. Mając do dyspozycji sporo miejsca, można pokusić się o wstawienie dodatkowego stołu do organizacji rodzinnych uroczystości czy wygospodarować kącik do czytania książek. 

Możliwości aranżacji dużego salonu jest nieskończenie wiele. Ważne jest tylko wybranie konkretnego stylu w jakim ma zostać urządzony i rozplanowanie poszczególnych jego elementów, aby tworzyły spójną całość.

Mały salon

W małym salonie istotne są wszystkie elementy, począwszy od nasłonecznienia pomieszczenia, koloru ścian i podłóg, na meblach kończąc. Chcąc uzyskać modne, ale i funkcjonalne wnętrze, warto jest zastosować kilka trików, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze. 

Najprostszą i najtańszą metodą jest zastosowanie luster w salonie. Powieszone nad sofą czy w innym centralnym punkcie salonu, będą pomocne w doświetleniu pomieszczenia oraz zwiększą wizualnie jego powierzchnię. 

Nie bez znaczenia są barwy w salonie. Chcą zyskać na wrażeniu przestrzeni nawet w małym salonie, dobrze jest stosować jasne kolory zarówno do ścian jak i mebli. Klasyczna biel, beże i pastelowe kolory nie tylko dobrze wyglądają bez względu na styl pomieszczenia. Są też świetną bazą do urządzenia niewielkiego salonu. Warto przy tym nie stosować zbyt dużej liczby dodatków i bibelotów. Ich mniejsza ilość nie tylko ułatwia późniejsze utrzymanie w czystości, ale też nie zagraca małego pomieszczenia.

Lost Password