Przelew na zagraniczne konto za pomocą kantora internetowego

Finanse

Przelewy na konta w zagranicznych bankach często są bardzo drogie. Jednak wcale nie musimy korzystać z takiej opcji – mamy znacznie wygodniejszą usługę, z której możemy skorzystać w kantorach internetowych!

Aktualnie przelewy zagraniczne możemy wykonywać już samodzielnie – wystarczy tylko dostęp do banku przez internet. Logujemy się na swoje konto i od razu możemy przelać pieniądze. Aby wysłać je na konto w innym kraju, wykonujemy przelewy SEPA lub SWIFT.

Przelew SEPA jest przeznaczony do wysyłania pieniędzy do krajów znajdujących się na terenie Unii Europejskiej oraz wybranych krajów poza nią, na przykład Norwegii. Kosztuje od 5 do 10 złotych i możemy wykonać go tylko w euro. Oczywiście, możemy zlecić przelew z konta rozliczanego w złotym, ale bank wtedy przewalutuje pieniądze i naliczy swoją prowizję.

Drugi rodzaj przelewów, czyli SWIFT jest przeznaczony do przesyłania pieniędzy do innych krajów, które nie znajdują się w obszarze przelewów SEPA. Obejmuje on wszystkie waluty, ale jest droższy i jego dostarczenie trwa dłużej.

Jednak takie przelewy nie są jedyną opcją. Do dyspozycji mamy też inne oferty, na przykład oferuje je kantor internetowy Trejdoo.com. W tym przypadku możemy wykonać przelew jeszcze wygodniej, ponieważ wraz z korzystnym przewalutowaniem, dlatego nie musimy liczyć się z bardzo wysokimi kosztami. Co więcej, nie musimy mieć wcale konta walutowego.

Przelewy międzynarodowe tego rodzaju, które oferuje kantor internetowy trejdoo.com, a także inne kantory on-line, są bardzo proste w wykonaniu oraz w pełni bezpieczne. Klient zasila swoje konto bazową walutą, na przykład złotym, a potem wymienia je na euro, ale jako odbiorcę wskazuje inną osobę niż siebie, która ma konto walutowe w euro.

Oczywiście, przelewy tego rodzaju możemy wykonywać z użyciem różnych walut, dlatego to dobra propozycja wtedy, gdy chcemy przelać pieniądze rodzinie albo zapłacić zagranicznemu kontrahentowi. Całą transakcję wykonamy przez internet i nie musimy obawiać się o wysoki, niekorzystny dla nas kurs – zaoszczędzimy nawet do kilkuset złotych!

Lost Password