Nowoczesne podejście do rekrutacji nowych pracowników przejawia się głównie jego zdalną formą – coraz częściej rozmowy o pracę odbywają się przez Internet, co stanowi wygodę dla obu zainteresowanych stron. Jakie programy mogą być pomocne dla rekrutera, i jakie korzyści płyną ze zdalnej rekrutacji?
Ogłoszenia o pracę oraz zarządzanie danymi
Pierwszym etapem prowadzenia rekrutacji na określone stanowisko jest oczywiście umieszczenie ogłoszenia o pracę – do tego rekruter najczęściej używa popularnych w sieci portali ogłoszeniowych, oraz mediów społecznościowych. Im większe grono odbiorców, tym większa ilość potencjalnych zainteresowanych podjęciem pracy. W ogłoszeniu warto umieścić podstawowe informacje dotyczące zarówno zakresu obowiązków na stanowisku, jak również faktu, że rozmowa weryfikująca odbędzie się zdalnie. Oprogramowanie do zdalnej rekrutacji będzie w tym przypadku bardzo przydatnym narzędziem, które usprawni proces zarówno dla rekrutera jak i potencjalnego pracownika.
Jaki oprogramowanie do zdalnej rekrutacji warto mieć?
Proces rekrutacji odbywający się zdalnie w żaden sposób nie jest mniej formalny od osobistego spotkania w siedzibie firmy. Dlatego też konieczne jest zadbanie o odpowiednią atmosferę oraz przedstawienie firmy w sposób profesjonalny. Należy zjawić się punktualnie na wirtualnym spotkaniu, ale przede wszystkim warto zapewnić profesjonalne i dogodne warunki przeprowadzenia rozmowy. W tym pomoże dobrej jakości oprogramowanie do zdalnej rekrutacji, które umożliwia tworzenie i planowanie spotkań z wybranymi użytkownikami. Dla rekrutera powinna mieć znaczenie optymalizacja czasu poświęconego na szukanie idealnego kandydata, oraz maksymalne usprawnienie całego procesu. Jeżeli wybierze dobry program, w mgnieniu oka znajdzie pożądanego pracownika.
Przetestuj kandydatów przed podjęciem decyzji!
Oprogramowanie do zdalnej rekrutacji jest niezwykle ważne z punktu widzenia każdego rekrutera, które swoje zadanie bierze na poważnie – sprawny proces rozmów z kandydatami to jednak nie wszystko. Niekiedy wymagane jest przeprowadzenie dodatkowych zadań weryfikujących faktyczne umiejętności kandydatów. Do tego również potrzeba odpowiedniego oprogramowania, które umożliwi udostępnienie dokumentów np. podczas spotkania zdalnego. Każdy sposób na ułatwienie pracy jest dobry, nie można jednak mówić o pójściu na skróty, jeżeli chodzi o rekrutację nowego pracownika. Korzystanie z powyższych programów z pewnością będzie dużym ułatwieniem i zwiększy efektywność poszukiwań!