Masz problem ze spłatą długów? Sprawdź, jak go rozwiązać

Finanse

Niespłacona karta kredytowa, piętrzące się raty za sprzęt RTV, zaległe rachunki za telefon czy telewizję… Spłata długów jest również twoim problemem? W podobnej sytuacji znajduje się ponad 1,5 miliona Polaków! Zadłużenie to jednak nie jest sytuacja bez wyjścia. Zaoszczędź sobie nieprzespanych nocy i zmartwień, regulując zobowiązania jedno po drugim. W jaki sposób?

Spłata długów, które rosły przez co najmniej kilka miesięcy, rzadko jest możliwa od ręki i w całości. To właśnie dlatego wielu z nas, mając świadomość skali swojego zadłużenia, zaczyna snuć czarne wizje i wpada w panikę. Rzeczywiście, długi są problemem i lepiej ich nie mieć. Kiedy jednak się pojawią, trzeba im stawić czoła. Pierwszym krokiem jest rozmowa z doradcą firmy, która obsługuje twoje zadłużenie. Jeżeli np. jesteś klientem ULTIMO, efektem rozmowy może być ustalenie nowych, korzystnych także dla ciebie, warunków uregulowania płatności.

Nie obawiaj się kontaktu z firmą windykacyjną – wykorzystaj go, aby podpisać ugodę

Wierzycielowi, u którego zalegasz z płatnościami, zależy na tym, aby jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze, dlatego zdarza się, że twój dług zostaje sprzedany innemu podmiotowi. W ten sposób stajesz się klientem firmy windykacyjnej. Jeżeli tak się stało, zostaniesz o tym poinformowany, a w efekcie będziesz miał szansę podjąć rozmowę z firmą, która teraz obsługuje twoje zobowiązania. To dla ciebie szansa na to, aby spłata długów odbyła się na drodze polubownej, a więc bez rozprawy sądowej i stresującej, przymusowej egzekucji komorniczej.

Współpraca z firmą windykacyjną – jeśli tylko podejdziesz do niej z otwartą głową i bez uprzedzeń – przyniesie ci wiele korzyści.

  • Uczciwie przedstaw doradcy informacje o swoich comiesięcznych przychodach oraz wydatkach i opowiedz o problemach, z jakimi się zmagasz. W ten sposób uzyskasz podpowiedź, w jaki sposób zarządzać domowym budżetem, aby szybko pozbyć się zobowiązań, a firma windykacyjna zaproponuje rozłożenie ich na raty.
  • Wynegocjuj odpowiednią dla siebie wysokość miesięcznej sumy, która zostanie przekazana na zadłużenie. Jeżeli twoja sytuacja finansowa jest trudna, rata może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  • Popisz ugodę, a następnie wywiązuj się z jej ustaleń.

Jak podpisać ugodę?

Aby porozumieć się z firmą windykacyjną, wcale nie musisz udawać się do jej siedziby – często oddalonej od twojego miejsca zamieszkania. Kontakt możesz nawiązać zarówno tradycyjnie, czyli  listownie, jak i w znacznie wygodniejszy sposób – telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. ULTIMO oferuje swoim klientom dostęp do platformy eULTIMO, gdzie w kilka minut można zawrzeć ugodę na przystępnych warunkach.

Jeśli będziesz regularnie opłacać raty zgodnie z nowymi ustaleniami, pozbędziesz się ciążących ci zobowiązań finansowych szybciej, niż myślisz.

Lost Password