Pożyczka czy zakup na raty?

Finanse

Kupno produktu, którego cena jest w stosunku do naszych zarobków za wysoka, to w dzisiejszych czasach niestety nic niezwykłego. Koszt zakupu większości istotnych dla rodziny produktów jest naprawdę wysoki. Bez względu na to czy chodzi o samochód, czy o dobry telewizor, jest po prostu drogo. Jak dokonać zakupu? Rozwiązania są dwa. Pożyczka i zakup na raty. Które z nich wybrać?

W przypadku konieczności zakupu jednej rzeczy, bez wątpienia warto wybrać zakup ratalny. W dzisiejszych czasach taką opcję oferuje praktycznie każdy liczący się sklep. Dzięki współpracy ze sklepem i dużej ilości umów ratalnych, firma jest w stanie oferować pożyczki taniej. Każdy klient, który kupował na raty, a później wziął w tej samej firmie pożyczkę, doskonale wie, jak wielkie różnice w kosztach pomiędzy pożyczką a zakupem ratalnym mogą się pojawić.

Inna sytuacja powstaje, gdy zakup nie jest zakupem jednej rzeczy a rzeczy kilku. Taka sytuacja pojawia się na przykład gdy musimy kupić rzeczy niezbędne przy remoncie domu. Wiele rzeczy w różnych miejscach to sytuacja, która niemożliwa praktycznie zakup ratalny Wtedy konieczna będzie pożyczka. W przypadku jasno określonych celów, rozwiązaniem może być również tańszy i oparty na lepszych warunkach kredyt.

Podsumowując – każdy problem z możliwością sfinansowania istotnych zakupów to sprawa trudna, ale do rozwiązania. Warto o tym wiedzieć i nie obawiać się pokonywania takich trudności. Zawsze jednak warto pamiętać, żeby przeliczać, rozważając opcję kredytową, skorzystać z kalkulatora kredytowego, która opcja finansowania bardziej się opłaca.

I jeszcze jedna istotna a często kluczowa kwestia a mianowicie zarówno do zrealizowania zakupu ratalnego jak i do otrzymania kredytu, niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-banki-oceniaja-zdolnosc-kredytowa/. Stałe, udokumentowane źródło dochodów o odpowiedniej wysokości i niezajęte przez komornika, brak w szczególności przeterminowanych zobowiązań zapisanych w Biurze Informacji Kredytowej oraz niekiedy w rejestrach długów, to warunki niezbędne do uzyskania aprobaty na zakup ratalny bądź typowego kredytu. Jak chodzi o kredyt, to mowa cały czas o kredycie bankowym bowiem pozabankowe pożyczki najczęściej są znacznie droższe od bankowych kredytów gotówkowych.

Lost Password