Planujemy biuro

Manager

Urządzenie nowoczesnego biura wymaga od projektanta zebrania stosownego wywiadu, dzięki któremu znając charakter działalności i preferencje właściciela, będzie w stanie dobrać najlepsze meble oraz dodatki. Nie tylko kolor ścian, ale także biurka i fotele biurowe, dodatki i szafki sprawiają, że biuro może być przyjaznym miejscem pracy, jak również stać się koszmarem pracownika i innych przebywających tam osób. Ważną strategią jest rozplanowanie całego wnętrza w taki sposób, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, nie tracąc cennych metrów kwadratowych na zbyteczne dekoracje czy akcesoria.

Ustawienie poszczególnych przedmiotów, a przede wszystkim biurek, stołów i foteli biurowych powinno dawać możliwość jak najczęstszego korzystania ze światła dziennego podczas pracy. Styl mebli oraz ich kolorystyka są oczywiście ważne i jak najbardziej powinny odzwierciedlać pomysł projektanta oraz harmonizować z pozostałymi elementami. Jednak nadrzędną sprawą przy doborze odpowiednich mebli jest ich praktyczność i wygoda.

Większość  nas spędza w biurze więcej niż osiem godzin dziennie. Największy wpływ na naszą kondycję fizyczną ma jeden mebel – ten, na którym siedzimy. Długie godziny spędzone w fotelu biurowym mogą być męczące zważywszy, że nie zawsze starannie dobieramy odpowiednio wygodne meble do naszego biura. Często jest po prostu tak, że nie mamy żadnego wpływu jaki fotel biurowy stanie przy naszym biurku, bo decyzję tą podejmuje nasz pracodawca, nierzadko oszczędzając na meblach, czyli na naszym zdrowiu. Dobrej jakości fotele biurowe zapewniają nam wygodną, komfortową i bezpieczną dla naszego kręgosłupa pracę, nawet przez wiele godzin – np. modne ostatnio produkty Akracing. Regularne korzystanie ze źle dopasowanego krzesła może skutkować bólami, zwyrodnieniami i pogłębiającym się dyskomfortem, co z kolej prowadzi do zmęczenia i zmniejszonej wydajności w pracy. Dlatego tak istotne jest, żeby fotele biurowe były wysokiej jakości i zostały dobrane indywidualnie do potrzeb konkretnego pracownika. Mamy szczęście, jeśli sami sobie jesteśmy gospodarzem w swoim biurze i możemy zdecydować, jaki fotel biurowy ma w nim stanąć. Odpowiedni mebel to inwestycja w zdrowie i wydajność pracownika, dlatego dobrze by pracodawcy zwrócili uwagę na problem niewygodnych siedzisk swoich podwładnych.

biuro

Planując biuro najpierw powinniście zwrócić uwagę na jego fundamenty, czyli wspomniane fotele i biurka. Nie zapomnijcie o dostatecznej przestrzeni w szafkach, jeśli planujecie archiwizować znaczne ilości dokumentów w formie papierowej. Dopiero na końcu postawcie dekoracje biura, które podczas codziennej pracy będą odgrywać wyłącznie role drugoplanowe.

Lost Password