Panel biznesowy i chwila wytchnienia w jednym miejscu – hotel konferencyjny

Biznes

Hotel konferencyjny to specyficzny typ obiektu hotelowego, który, w najprostszej definicji, jest swoistym połączeniem typowych usług hotelarskich oraz strefy, zajmującej się przygotowaniem i prowadzeniem spotkań konferencyjnych. Podejmując decyzję, gdzie umiejscowić spotkanie biznesowe, meeting branżowy czy typowo konferencyjną wymianę doświadczeń wielu firm, zastanawiamy się nierzadko jakie kryteria powinien spełniać dobry hotel konferencyjny.

Hotel konferencyjny w górach – czym się różni od innego centrum konferencyjnego?

Po pierwsze więc, dobrym rozwiązaniem byłoby „wyprowadzenie” choć na chwilę naszych pracowników poza hałaśliwy zgiełk i męczącą energię miasta, tak by mogli skoncentrować się na materii spotkania, by nie angażowały ich niepotrzebnie lokalne sprawy prywatne i nie zaaferowały korki, droga powrotna do domu, firmy. Optymalne byłoby tu centrum konferencyjne położone nam łonie natury, na przykład hotel konferencyjny w górach. Rzecz jasna, najlepiej by było wybrać taką miejscowość w górach, w której paneliści jeszcze nie byli – z pewnością uatrakcyjni to wyjazd, lecz do której dojazd, będzie w miarę nieuciążliwy – nie chcemy przecież martwić się, że uczestnicy naszej konferencji pobłądzą na mniejszych, wiejskich drogach.

Kolejna kwestia, to infrastruktura – zwyczajowo rzecz ujmując – wypoczynkowa. Dobry hotel konferencyjny w górach zapewni uczestnikom panelu nie tylko audytorium konferencyjne, lecz także będzie wyposażony w wyodrębnioną strefę z salą fitness, SPA i w miarę możliwości z basenem. Kiedyś uważana za zbytek i zbędny luksus infrastruktura wypoczynkowa raczej nie towarzyszyła miejscom konferencji, dziś uważana jest za standard w obsłudze takich eventów.
Trzeci element, który wpłynie komfortowy odbiór konferencji to przestronne foyer, przylegające do głównej sali konferencyjnej, gdzie goście konferencji będą mogli w czasie przerwy kawowej spokojnie zamienić parę słów. Także i bar hotelowy, byłby tu świetnym miejscem na odpoczynek po całym dniu dyskusji i wymiany wiedzy.

Konferencja w górach – wspomnienia nie tylko zawodowe

Nikomu chyba nie trzeba wspominać, iż nawet krótki pobyt w rejonach podgórskich, to zmiana klimatu na czystsze powietrze i przepiękne widoki. To także sposobność do pieszych wycieczek górskimi szlakami oraz kontakt, choćby zdawkowy i pobieżny, z lokalną góralską kulturą kulinarną. Jeśli więc zdecydujemy się wybrać hotel konferencyjny w górach, możemy być pewni, iż pozostawi to niezatarte wrażenia i wspomnienia na długie lata na naszych gościach z zaprzyjaźnionych firm z pokrewnej nam branży.

Artykuł powstał we współpracy z https://sercebeskidu.pl

Lost Password