Paczki z nadrukiem – jak właściwie zabezpieczyć?

Biznes

Firmy, które na co dzień zajmują się przekazywaniem kolejnych paczek do wysyłki, bardzo skupiają się nad tym, aby właściwie ją zabezpieczyć. Także osoby prywatne, które takich czynności dokonują sporadycznie również przywiązują do tego ogromną wagę – może nawet jeszcze większą niż ich więksi konkurenci. Poświecenie odpowiedniej uwagi temu aspektowi jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku większych przedsiębiorstw. Już kilka negatywnych opinii może spowodować to, że przyszły klient będzie zastanawiał się nad tym, czy jednak zdecydować się na usługi danego przedsiębiorstwa. Warto dobrze zabezpieczyć całą paczkę, aby jej zawartość dotarła do właściciela w nienaruszonym stanie.

Rodzaje opakowań

Większość firm, które zajmują się transportem mniejszych i większych paczek z nadrukiem w zawartej umowie zastrzegają, że nie odpowiadają za zniszczenie zawartości, jeżeli ta nie była wystarczająco dobrze zabezpieczona. Sam kurier czy listonosz musza daną przesyłkę dostarczyć na miejsce, jednak nie są w stanie dodatkowo zabezpieczać każdej z nich. Paczki z nadrukiem nadawane za pomocą kartonowych opakowań czy też zróżnicowanych rozmiarowo kopert transportowane są często na bardzo dalekie odległości, dlatego aspekt bezpieczeństwa zawartości w takich wypadkach powinien być ściśle przestrzegany.

Charakterystyka

Pierwszym elementem, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy pakowaniu różnego rodzaju paczek jest ich wielkość. Sam rozmiar i ciężar, jaki towarzyszyć będzie transportowi należy odpowiedni zabezpieczyć. To kryterium pozwoli dobrać odpowiedni karton czy tez kopertę.

Jeżeli paczka jest duża, najlepszy będzie duży i mocny karton, wykonany z grubej tektury. Jeżeli towar, który znajduje się wewnątrz paczki jest wartościowy, na zabezpieczeniach nie należy oszczędzać. Sama paczka z nadrukiem powinna być zapakowana w czyste i pozbawione innych zbędnych elementów tworzywo. Nieporządne elementy mogą uniemożliwić odpowiednie odczytanie adresu i w efekcie dostarczenie przesyłki.

Dobrym posunięciem jest także wybór kartonu, który będzie nieco większy niż rozmiar paczki z nadrukiem, która będzie znajdowała się w środku. Żadnych towarów, jakie będzie się przewozić nie należy upychać na siłę. Właśnie dlatego dobrze jest zainwestować w większy karton. Wtedy wszystkie rzeczy można swobodnie włożyć do środka, a wolna przestrzeń w razie potrzeby zabezpieczyć folia bąbelkowa czy innego rodzaju wypełnieniem, np. wkład styropianowy czy tez specjalistyczny granulat, wykorzystywany w przewozie paczek.

Zobacz ofertę na pudełki z nadrukiem.

Lost Password